×
 • Lajme
 • Lajme

  Qeveria shfuqizon dy vendime për komisionin për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror

  FrontOnline
  01 Korrik 2020

  Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimet e së datës 22 shtator të vitit 2017 dhe 2 maj të vitit 2019 për komisionin shtetëror për shënjimin në mirëmbajtjen e komitetit të kufirit shtetëror.

  “Ne propozojmë që të shfuqizohen vendimet e Qeverisë në lidhje me mirëmbajtjen e kufirit shtetëror”, tha zëvendëskryeministri Driton Selmanaj.

  Zëvendëskryeministri Selmanaj ka propozuar që të themelohet komiteti ndërministror për projektin e kompleksit “Adem Jashari”.

  Mirëpo kjo pikë u shtyrë për në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë.

  “Propozojmë që të themelohet komiteti për themelimin e komitetit ndërministror për përzgjedhjen e projektit për kompleksin Adem Jashari”.

  Petrol Company thyen rekordet me: çmimet, kualitetin dhe aktivitetet
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasjet e fundit të grave, shqetësuese i sheh edhe sociologu, Blerim Selishta i cili për Front Online tha se nuk duhet vënë...
  Front TV18 Prill 2024
  Lëvizja Feministe Studentore të enjten ka ndërprerë ligjëratën e profesorit të denoncuar për ngacmim seksual, Xhevat Krasniqi. Disa nga përfaqësuesit e kësaj...
  Lajme18 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Është mbajtur ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij...
  Lajme18 Prill 2024
  Një person i dyshuar është arrestuar në lidhje me rastin e vdekjes së 23-vjeçares nga Ukraina, Olena Kozii. Ai është ndaluar për...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka ftuar ministrat në një mbledhje të Qeverisë. Mbledhja është caktuar të mbahet të orën 10:30, bëri të...
  Sport18 Prill 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbetur i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve. “Citizens” i dhanë fund eksperiencës në...
  Sport18 Prill 2024
  Carlo Ancelotti është mjaft i lumtur me kualifikimin e Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” e eliminuan Manchester...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasja e dy grave brenda pesë ditëve ka shqetësuar edhe Rrjetin e Grupit të Grave. Adelina Berisha, nga Rrjeti i Grupit të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.