×
Etiketë: India
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një gjykatë në Indi liroi të 32 njerëzit e akuzuar për përfshirje në sulmin dhe prishjen e një xhamie, afro 30 vjet më parë. Incidenti pati nxitur dhunën e myslimanëve, e cila pati lënë të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një 82-vjeçare nga India, që ishte fytyra e një proteste në vendin e saj, është përfshirë në listën e revistës Times të 100 personave më me ndikim në vitin 2020, shkruan BBC. Bilkis ishte pjesë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,085 viktima të reja të koronavirusit. Përpos viktimave, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe mbi 83,000 raste të reja të personave të infektuar dhe shifra e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,053 viktima të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia Covid-19 në këtë shtet shkoi në mbi 88,000. Përpos viktimave, gjatë...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,130 viktima të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia Covid-19 në këtë shtet shkoi në 86,752. Përpos viktimave, gjatë kësaj...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Agjencia Kombëtare e Hetimeve në Indi njoftoi të shtunën se i ka arrestuar nëntë militantë të grupit al-Qaeda, të cilët ishin duke planifikuar sulme terroriste në disa lokacione, përfshirë kryeqytetin New Delhi. “Grupi ishte duke...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Indi janë regjistruar 1,247 viktima të reja të koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia Covid-19 në këtë shtet shkoi në 85,619. Përpos viktimave, gjatë kësaj...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
India i ka regjistruar 97 mijë e 894 raste të reja të koronavirusit vetëm të enjtën. Ky edhe është numri më i lartë ditor që nga fillimi i pandemisë Covid-19. Kështu, numri i përgjithshëm i...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Fodni Sovran i Pasurisë i Rusisë ka njoftuar se do ta furnizojë me 100 milionë doza të vaksinës së saj Sputnik-V kompaninë farmaceutike indiane, “Dr. Reddy’s Laboratories Ltd” sapo kjo të aprovohet nga shteti i...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
India e ka regjistruar një ndër shifrat më të larta ditore të personave të vdekur nga koronavirusi në botë për 24 orë, me 97,570 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 1,201 persona kanë...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Indi janë regjistruar edhe 95,735 raste të reja pozitive me koronavirus. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Indi çdo ditë bëhen më shumë se 1 milion testime, njofton Klan Kosova....
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Pas konfirmimit të më shumë se 90,000 rasteve të reja të koronavirusit për 24 orë, India ia ka zënë vendin e dytë Brazilit në listën e vendeve me më së shumti persona të infektuar në...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
IndiIndia i ka regjistruar 90,632 raste të reja të koronavirusit të dielën, që është numri më i lartë ditor që nga fillimi i pandemisë. Kështu, numri i përgjithshëm i personave të prekur nga Covid-19 në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.