Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Katër të vdekur e 85 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

  FrontOnline
  09 Gusht 2020

  Në Maqedoni të Veriut katër persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar 85 raste të reja, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut.

  Dy të vdekur janë nga Shkupi, një nga Dibra dhe një nga Shtipi.

  Në 24 orët e fundit janë testuar 1188 mostra, ku 85 kanë rezultuar pozitive. Po ashtu janë shëruar 45 persona.

  Në Maqedoni të Veriut në total janë infektuar 11.839 me koronavirus, 7664 janë shëruar, ndërsa 527 kanë përfunduar me vdekje. Janë 3648 raste aktive.

  Në Kroaci janë regjistruar 61 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, duke çuar shifrën e rasteve aktive në 586.

  Në total në Kroaci janë infektuar 5604 persona me COVID-19, nga të cilët 157 kanë përfunduar me fatalitet. Janë shëruar 4861 persona.

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Është “ndoshta” koha për një sekretar të përgjithshëm të NATO-s që vjen nga Britania e Madhe, duket të ketë sugjeruar presidenti amerikan,...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Kryeministri i Britanisë së Madhe, Rishi Sunak është takuar me presidentin amerikan, Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë. Sunak ka thënë se...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.