Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa rajone për shkak të punimeve në rrjet. 

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet

  30.03.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Gjilan

  1.

  Nga TS 35/10 kV Gjilani IV do të ndërprehet:

  Dalja 10kV Bregu i Thatë (kodi: 60063011) prej orës 11:00 deri në ora 12:30

  Vendet: Lagjja Dheu i Bardhë dhe rrugët: Reshat Ymeri, Evlia Çelebia, Avdulla Presheva, Isa Kastrati, Ahmet Gashi, Vëllezërit Frashëri, Fatmir Ibishi, Agim Rashiti dhe Mbretëresha Teutë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri- kyçja e daljes së re për shkaqe sigurie.

  31.03.2023

  Punime në projekte investive

  Gjakovë

  1.

  Nga TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10[kV] Bistazhini (kodi: 81000005)nga ora 09:00 deri në ora 17:00

  Vendet: fshatrat: Bistrazhin, Damjan (një pjesë), Dol, Fshaj (një pjesë), Gërqinë, Kusar, Kushavec (një pjesë), Lipovec, Marmull, Marash, Pjetërshan, Raç (një pjesë), Ramamat, Rrezinë dhe Smaq (një pjesë).

  Arsyeja: Projekte investive, ndërrimi i konzollave dhe izolatorëve nën tension.

  Prishtinë

  1.

  NS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

  LP 10[kV] Lumi i Madh – Stabilimenti në Stanoc nga ora 09:00 deri në orën 17:00

  Pa tension mbesin:

  1. NS 10/0.4[kV] Te Muhaxherët (kodi: 15019008079)

  2. NS 10/0.4[kV] Stanovc 1- Prekazët (kodi: 15019008080)

  3. NS 10/0.4[kV] Te magazine (kodi: 15019008081)

  4. NS 10/0.4[kV] Lumi i Madh-banesat (kodi: 15019008083)

  5. NS 10/0.4[kV] Stanovc-pompa e benzines (kodi: 15019008084)

  6. NS 10/0.4[kV] Hagjaj-Stanovc (kodi: 15019008093)

  7. NS 10/0.4[kV] Haradinaj-Stanovc (kodi: 15019008094)

  8. NS 10/0.4[kV] Bregaj-Stanovc (kodi: 15019008095)

  9. NS 10/0.4[kV] Cakajte-Stanovc (kodi: 15019008096)

  10. NS 10/0.4[kV] Petrol Olti Sllovenia Stanovc (kodi: 15019008185)

  11. NS 10/0.4[kV] te Shaljanët-Stanofc (kodi: 15019008190)

  12. NS 10/0.4[kV] Vehbi Bregaj privat (kodi: 15019008175)

  13. NS 10/0.4[kV] Stanovc-2-Prekazet ZPRR 2015 (kodi:15019008182)

  14. NS 10/0.4[kV] Ismail Isa Hajredinaj”ISMAIL HAJREDINAJ”B.I (kodi: 15019008215)

  15. NS 10/0.4[kV] Haxhaj Stanovc e Re ZPRR 2019- (kodi: 15019008232)

  16. NS 10/0.4[kV] Haradinaj- Stanovc e reja (kodi: 15019008233)

  Vendet: Stanofci i Ulët – një pjesë, Stanovci i Epërm dhe një pjesë e Lumit të Madh.

  Arsyeja: Projekte investive, energjizimi i linjës së re dhe demontimi i rrjetit të vjetër.

  31.03.2023

  Punime nga pala e tretë

  Prishtinë

  1.

  Nga TS 35/10 kV Fushë-Kosovë do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Albana (kodi: 15018008) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

  Vendet: Mesbardhi I, Mesbardhi II, Bardh i Vogël, Albana e Vogël, Sllatinë e Vogël II, Albana e Madhe te Shaljanët dhe FSK-ja.

  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  Ferizaj

  1.

  Nga TS 35/10kV Kaçaniku do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Kaçaniku i vjetër (kodi: 40043007) nga ora 11:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Doganaj, Duraj, Kaçanik i vjetër, Stagovë, Begracë dhe Elezaj.

  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  2.

  Nga TS 35/10kV Ferizaj 2 do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Kosovapetrolli (kodi: 40041003) nga ora 09:00-10:00 dhe 15:00 -16:00

  Vendet: Rrugët: Driton Islami (një pjesë), e Reçakut (një pjesë), Magjistralja Ferizaj-Prishtinë (një pjesë); fshatrat: Muhoc, Prelez i Jerlive, Prelez i Muhaxherëve, Talinoc i Jerlive (një pjesë) dhe Talinoc i Muhaxherëve (një pjesë).

  Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, largimi i urave të tensionit të mesëm.

  3.

  Nga TS 35/10kV Ferizaj 2 do të ndërprehet:

  TS 10/0.4kV Njazis (kodi: 40041003062) nga ora 09:00 -16:00

  Vendet: rr.Driton Islami ( një pjesë).

  Arsyeja: Zhvendosja e rrjetit 0.4kV, sipas zgjidhjes teknike.

  Punimet në rrjet, linku: https://www.keds-energy.com/shq/punimet-ne-rrjet/njoftohu-per-punime-ne-rrjet/

  Harta e punimeve në rrjet, linku: https://outage.keds-energy.com/Main.aspx?lan=al&trh=

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.