Lajme

Kadrijaj godet Kurtin pas kritikës ndaj LDK’së: Po harron që kishe lidhje me ta

Kadrijaj godet Kurtin pas kritikës ndaj LDK’së: Po harron që kishe lidhje me ta
23:39 | 29 Gusht 2020

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përsëri ka kritikuar ashpër qeverisjen e Avdullah Hotit, duke thënë se partitë e koalicionit bashkëqeverisës po cënojnë edhe shëndetin publik.

“Afër 100 ditët e ‘institucionalizmit’ dhe akademikëve të propaganduar nuk ushqejnë trurin, por rrënojnë trupin. Qeveria koti dhe lidhja aspak demokratike në pushtet nuk janë akademia e Kosovës, por pandemia e saj”, shkroi Kurti.

Ndaj këtij postimi ka reaguar deputetja nga radhët e Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Time Kadrijaj.

Deputetja Kadrijaj postimin e ish-kryeministrit Kurti e quajti qesharak.

Ajo tha se Kurti po harron që me LDK-në kishte lidhje, duke ia rikujtuar se me këtë parti formoi Qeverinë më 3 shkurt.

“E pash reagimin e Kurtit dhe mu duk qesharak , po harron Kurti qe kishte lidhje me Lidhjen Demokratike!”, shkroi Kadrijaj.

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera