×
Etiketë: kishe
Lajme29 Gusht 2020
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përsëri ka kritikuar ashpër qeverisjen e Avdullah Hotit, duke thënë se partitë e koalicionit bashkëqeverisës po cënojnë edhe shëndetin publik. “Afër 100 ditët e ‘institucionalizmit’ dhe akademikëve të propaganduar...
Kronika22 Gusht 2020
Në Prizren dyshohet se dje është dëmtuar një kishë. Sipas raportit 24 orësh të policisë thuhet se persona të panjohur kishin gjuajtur në drejtim të kishës duke e dëmtuar kulmin e saj. Në vendin e...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Zemërimi dhe protestat që shkaktoi rasti i Shën Sofisë me sa duket nuk i ka bërë asnjë përshtypje presidenti turk, Ai shndërroi tani një kishë tjetër muze në Stamboll në xhami. Rexhep Tajip Erdogan urdhëroi...
Lajme17 Gusht 2020
Në rrjete sociale dje kanë qarkulluar pamje në të cilat shihet një zyrtar policor i Policisë së Kosovës në Ferizaj duke hyrë në një dyqan pa maskë, nga i cili del me disa shishe që...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Një i infektuar me COVID-19 shkoi në kishë në mesin e qershorit dhe pas tij u infektuan 91 persona, e 53 nga ta ishin pjesëmarrës në meshë Ngjarja ka ndodhur në shtetin amerikan Ohio, ndërsa...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Arkeologët izraelitë kanë zbuluar mbetjet e një kishe 1.300-vjeçare në Izraelin Verior, njoftoi Autoriteti i Antikiteteve në Izrael. Kisha u zbulua gjatë një gërmimi në Kfar Kama, në Galilenë e Poshtme, përpara ndërtimit të një...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.