Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Flasin nga policia për rastin e zyrtarit që u tha se bleu alkool: Ishte jashtë detyrës, kishe blerë lëngje

  FrontOnline
  17 Gusht 2020

  Në rrjete sociale dje kanë qarkulluar pamje në të cilat shihet një zyrtar policor i Policisë së Kosovës në Ferizaj duke hyrë në një dyqan pa maskë, nga i cili del me disa shishe që duken si birra.

  Gazeta Sinjali ka kontaktuar majorin Mehmetali Hajdini nga Policia në Ferizaj, i cili ka thënë polici ka qenë jashtë detyrës zyrtare me veturën e tij private dhe se shishet sipas policit kanë qenë pije joalkoolike.

  “Sipas verifikimit preleminar, po dyshohet se i njëjti polic ishte jashtë detyrës zyrtare me veturën e tij private dhe sipas raportit i njëjti ka deklaruar se kishte blerë pije joalkoolike Laqin / Fresh. Pra, polici ishte duke u kthyer me veturën e tij private për në shtëpi”, tha ai.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Mëngjesin e së hënës një numër i protestuesve serbë kanë dal para objekteve të Kuvendeve Komunale në Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok,...
  Lajme29 Maj 2023
  Gazetarët në terren raportojnë se përfaqësues të Listës Serbe janë duke negociuar me KFOR-in edhe në Leposaviq. Më herët ishte informacioni se...
  Lajme29 Maj 2023
  Një prani e shtuar e ushtarëve të KFOR-it gjendet para objekteve të komunave të Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zveçanit e Zubin-Potokut. Kryetari...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Policia e Kosovës hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë qytetarët, pasi KFOR-i i lëshoi ata të tuboheshin para ndërtesës së komunës në...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.