×
Etiketë: kurtin
Lajme26 Shtator 2020
Hashim Thaçi e ofronte publikisht, në një studio televizive, transkriptin e takimit me ish-kryeministrit Kurti për ta dëshmuar se po e thotë të vërtetën. Por, Zyra e Presidentit nuk i qëndrojnë pas fjalëve të Shefit...
Lajme17 Shtator 2020
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Kujtimi Shala ka ironizuar me kryetarin e LVV-së, Albin Kurti për shkrimin e tij për liqenin e Ujmanit. Shala në seancën plenare që është duke vazhduar tha se nuk ka...
Lajme16 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi njihet si merakli i fotografive. Në një foto të publikuar nga lideri i LVV-së, Albin Kurti, shihet se si ministri Abrashi fotografon të pranishmi në ceremoninë e djeshme të festimit...
Lajme09 Shtator 2020
Albulena Haxhiu e VV-së i ka dalë në mbrojtje shefit të saj në parti, Albin Kurtit, pas reagimit të Richard Grenell ku e akuzonte të parin e VV-së për anti-amerikanizëm. Me anë të një postimi...
Lajme08 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkë me Albin Kurtin, shumë shpejt do ta përfaqesojnë delegacionin e Kosovës, shkruan Front Online. Osmani madje shton se këtë përfaqësim do ta bëjnë më...
Lajme08 Shtator 2020
I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, i ka reaguar kreut të Vetëvendosjes Albin Kurtit, lidhur me deklaratat e tij të fundit rreth marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë. Grenell është shprehur se gjithmonë mund...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani sot para mediave ka thënë se në rast zgjedhjeve, është shumë vonë që LDK të ketë mbështetje nga ajo dhe se me përjashtimin nga partia ka përfunduar gjithçka. “Natyrisht që...
Lajme03 Shtator 2020
Në kuadër të përgatitjes së programit dhe planit të qeverisjes alternative, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka mbajtur një takim virtual me ekonomistin e njohur Ha-Joon Chang nga Universiteti Cambridge në Britani të Madhe....
Lajme29 Gusht 2020
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përsëri ka kritikuar ashpër qeverisjen e Avdullah Hotit, duke thënë se partitë e koalicionit bashkëqeverisës po cënojnë edhe shëndetin publik. “Afër 100 ditët e ‘institucionalizmit’ dhe akademikëve të propaganduar...
Lajme29 Gusht 2020
Shoqata ‘Thirrjet e Nënave’ në Gjakovë , bën të ditur se më 30 gusht, në ditën ndërkombëtarë për persona të zhdukur, kërkon nga institucionet kombëtare dhe ndërkombëtare që të shtojnë vëmendjen dhe të përfundojnë sa...
Lajme27 Gusht 2020
Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka hedhur kritika ndaj shefit të tij të dikurshëm, Albin Kurti, se ka prishur marrëdhëniet me SHBA-në. “Ka prish marrëdhëniet me SHBA, jo veç me këtë administratë por edhe më...
Lajme15 Gusht 2020
Në Lidhjen Demokratike të Kosovës tashmë është dukshëm një ndarje e re mes zyrtarësh e deputetësh, ata që po i qëndrojnë besnik partisë dhe atyre që janë afruar me Lëvizjen Vetëvendosje. Për këta të fundit...
Lajme10 Gusht 2020
Avni Bytyqi, zëdhënës i PDK-së, ka kritikuar kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për ftesën që u bëri ambasadave të huaja që ta ndihmojnë Kosovën në përballje me pandeminë. “E para: Ftesa për asistencë nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.