×
 • Lajme
 • Lajme

  Isa Mustafa: Posti i Presidentit do të jetë temë e diskutimit me AAK-në

  FrontOnline
  12 Gusht 2020

  Pas rreth një muaj, shefi i LDK-së viziton grupin parlamentar të LDK-së, në Kuvend.

  Ka rreth një muaj që shefi i LDK-së, nuk është parë tek Kuvendi i Kosovës.

  Kjo pasi i njëjti si edhe shefi i ekzekutivit , u infektua me virusin corona.

  E tani kur Isa Mustafa është shëruar plotësisht, nën shoqërimin e dikujt, po i bën një vizitë grupit parlamentar në objektin e Kuvendit.

  Mustafa në një intervistë për T7, ka folur për diskutimet që kanë pasur së fundi me partnerin e koalicionit.

  E së fundi janë shtuar zërat, për futjen e Partisë Demokratike të Kosovës në koalicion. Mundësinë që koalicionit t’i bashkohet PDK, Mustafa nuk e mohon.

  Mustafa: Nuk ka lëkundje në koalicion

  Mustafa u pyet edhe për postin e mëse të diskutueshëm të presidentit.

  Shefi i LDK-së, tha se me Haradinajn nuk e kanë diskutuar ende këtë pozitë.

  Por, nuk mohon se do e pranojë një post të tillë nëse i ofrohet.

  Posti i presidentit, ka qenë një nga arsyet që Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike kishin stërgjatur me muaj takimet, për një marrëveshje përfundimtare bashkëqeverisëse.

  Black Friday në NimiTV | 13 muaj abonim për vetëm 6€ muaji
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Mark Rutte me siguri do të jetë Sekretari i Përgjithshëm i ardhshëm i aleancës së NATO-s, pasi 32 anëtarë të Aleancës ranë...
  Lajme20 Qershor 2024
  Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi, ka nevojë për ndihmën e të gjithëve. Ai vuan nga një sëmundje dhe...
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Të tjera
  Sport20 Qershor 2024
  Federata e Futbollit të Serbisë i ka dërguar një letër sekretarit të përgjithshëm të UEFA-s, Teodor Teodoridis, pas skenave në ndeshjen ndërmjet...
  Sport20 Qershor 2024
  Edhe pse goglat e pozicionuan në grupin B, të cilësuar si grupi i ferrit, me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë, Shqipëria ka zhvilluar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Vip20 Qershor 2024
  Tayna dhe ish-menaxheri i saj Rinor Hykolli janë temë diskutimi në media rozë. Kënga e fundit e këngëtares është fshirë përsëri nga...
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.