×
Etiketë: aaknë
Lajme18 Shtator 2020
Deputetja Donika Kadaj-Bujupi, që nga data 3 qershor e këtij viti, kur është votuar Qeveria Hoti, pjesë e të cilës është edhe AAK-ja, nuk është ftuar në asnjë takim të partisë e as kontaktuar nga...
Lajme04 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës nuk do ta zëvendësojë Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës në Qeveri, pasi kjo e fundit raportohet se nuk është e gatshme më të jetë pjesë e Qeverisë Hoti. Kështu bënë të...
Front TV13 Gusht 2020
Ditëve të fundit janë shtuar zërat për përfshirjen e Partisë Demokratike të Kosovës në koalicionin qeverisës LDK-AAK-NISMA, për shkak të unifikimit për çështjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, raporton portali Front Online. Por, deputeti...
Lajme12 Gusht 2020
Pas rreth një muaj, shefi i LDK-së viziton grupin parlamentar të LDK-së, në Kuvend. Ka rreth një muaj që shefi i LDK-së, nuk është parë tek Kuvendi i Kosovës. Kjo pasi i njëjti si edhe...
Lajme10 Gusht 2020
Zyrtari i lartë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova ka komentuar përplasjet e fundit ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës LDK- AAK. Ai në një përgjigje të shkurtër për Gazeta Blic ka përjashtuar mundësinë e...
Front TV05 Gusht 2020
Ministri i Nisma-s, Vesel Krasniqi i është kundërpërgjigjur kritikave të kreut të AAK-së dhe partnerit të koalicionit, Ramush Haradinajt, pasi ky i fundit, mbrëmë në televizionin publik, dha shenja se koalicioni mund të prishet nëse...
Lajme13 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agon Batusha, ka thënë se rishikimi i buxhetit dhe i tërë diskutimi që po mbahet në Kuvendin e Kosovës, po bëhet për interesa politike dhe partiake. Sipas tij, as ministri Kuçi...
Lajme22 Qershor 2020
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka komentuar koalicionin LDK-VV dhe prishjen e shpejtë të tij. Sejdiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se prishja e koalicionit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.