×
Etiketë: temë
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe është temë e hapur për të cilin duhet të flitet në Bruksel në kuadër të marrëveshjes...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbot, me të cilin ka biseduar për zhvillimet aktuale...
Lajme30 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti duke komentuar deklaratat e presidentit të Serbisë, Alekandar Vuçiq, ka thënë se në çdo takim temë e vetme është njohja reciproke, në të kundërtën nuk ka normalizim të marrëdhënieve me...
Lajme19 Gusht 2020
Këshilltari i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit – Blerim Shala, në emisionin Pressing të T7, ka folur rreth çështjes së dialogut Kosovë–Serbi dhe takimit të shefave të këtyre shteteve, Avdullah Hoti dhe Aleksandër Vuciq, në...
Lajme19 Gusht 2020
Brenda dy ditësh pritet të ndodh takimi mes Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe kreut të AAK-së Ramush Haradinaj, ku pritet të diskutohen raportet mes dy partnerëve të koalicionit, të cilat së fundi kanë pësuar...
Lajme17 Gusht 2020
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, ka kërkuar që çështja e Manastirit të Deçanit mos të jetë temë në dialogun Kosovë-Serbi, pasi konsiderojnë se kjo duhet të rregullohet me ligje të...
Lajme12 Gusht 2020
Pas rreth një muaj, shefi i LDK-së viziton grupin parlamentar të LDK-së, në Kuvend. Ka rreth një muaj që shefi i LDK-së, nuk është parë tek Kuvendi i Kosovës. Kjo pasi i njëjti si edhe...
Lajme12 Gusht 2020
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili pak ditë më parë është shëruar nga Covid 19, u është kthyer punëve në parti. Në një prononcim për T7, të cilin Isa Mustafa e ka dhënë...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Kreu i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën”, Marko Gjuriq, ka paralajmëruar se mund të ketë një takim të ardhës në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë gjatë kësaj të enjte ku do të vazhdohen diskutimet për...
Lajme21 Korrik 2020
Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka quajtur kryeministrin Avdullah Hoti, si shkelës të sovranitetit të Kosovës. Thotë se ai nuk ka aftësi negocimi dhe nuk duhet lejuar eksperimente të tilla me vendin....
Lajme18 Korrik 2020
Kosova dhe çështja e dialogut me Serbinë mund të bëhet temë e fushatës elektorale në SHBA. Përfshirja e kandidatit të Partisë Demokratike për president të SHBA-së, Joe Biden në rifillimin e dialogut dhe kërkesa e...
Lajme16 Korrik 2020
Edi Dylhasi nga Gjakova, prej vitesh kërkon të dijë për fatin e burrit, Myrtezasë dhe vjehrrit të saj Skënderit, që rezultojnë në listën e personave të pagjetur që nga lufta e fundit në Kosovë. Dylhasi...
Lajme15 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar se në takimin e nesërm në Bruksel në kuadër të vazhdimit të dialogut me Prishtinën, tema e parë do të jetë të zhdukurit dhe të zhvendosurit, e temë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.