×
 • Lajme
 • Lajme

  Vuçiqi tregon se nesër në Bruksel temë e parë do të jenë të zhdukurit e të zhvendosurit

  FrontOnline
  15 Korrik 2020

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar se në takimin e nesërm në Bruksel në kuadër të vazhdimit të dialogut me Prishtinën, tema e parë do të jetë të zhdukurit dhe të zhvendosurit, e temë e dytë ekonomia – qarkullimi më i mirë i mallrave, kapitalit, njerëzve dhe shërbimeve, shkruajnë mediumet serbe.

  “Ne jemi përgatitur, e shoh që edhe shqiptarët janë përgatitur, unë po marrë citate nga shtypi shqiptar. Do të luftojmë”, u ka thënë Vuçiqi gazetarëve në Beograd dhe ka shtuar se nuk e di sa do të zgjasin bisedimet e nesërme.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Është hapur sërish grupi “Albkings”, i cili po publikon foto e video intime, por edhe të dhënat personale të grave e vajzave....
  Lajme25 Qershor 2024
  KD Events & Communications ka reaguar pasi u përfol se hyrja në Prishtina Football Fest është me pagesë. Kjo kompani ka thënë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Të tjera
  Vip25 Qershor 2024
  Meriton Mjekiqi dhe Ilnisa Agolli kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në Big Brother VIP Albania 3. Ata u përfolën...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë të martën një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën prej 150 milionë dollarësh. Lajmi u...
  Sport25 Qershor 2024
  Kylian Mbappe rrezikon të humbasë ndeshjen e fazës së 1/8-tës së Francës në Euro 2024 nëse një gjë ndodh në rikthimin e...
  Lajme25 Qershor 2024
  Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini ka vlerësuar se sanksionet e BE-së kundër Kosovës dhe të Kosovës kundër Serbisë kanë...
  Lajme25 Qershor 2024
  Në kuadër të vizitës së saj në Luksemburg, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, me ftesë të Dukës së...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia ka arrestuar pesë të dyshuar lidhur me grabitjen e ndodhur më 1 qershor, në fshatin Stanoc të Vushtrrisë. Atyre iu vendosen...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.