×
Etiketë: temë
Lajme10 Korrik 2020
Më 12 korrik Kosova dhe Serbia do të takohen në Bruksel me ftesë të Bashkimit Evropian. Më 12 korrik do të rifillojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë dhe palët do të takohen në Bruksel. Raportuesja...
Lajme09 Korrik 2020
Përfshirja e Luginës së Preshevës në dialogun Kosovë-Serbi, ka qenë kërkesa kryesore që u është parashtruar dy ministrave të Qeverisë së Kosovës nga politikanët shqiptarë të Luginës. Ministri i Drejtësisë Selim Selimi së bashkë me...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të zhvillojë një vizitë dyditore në Francë sot dhe nesër. Gjatë ditës së parë të vizitës, shefi i shtetit serb do të takohet me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron....
Lajme06 Korrik 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar ndihmën e Austrisë për heqjen e regjimit të vizave për qytetarët e Kosovës, si vendi i fundit në rajon që nuk gëzon të drejtën e udhëtimit të...
Lajme16 Qershor 2020
Njohja e Kosovës nuk do të jetë temë në Uashington, ka thënë sot presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Ai në këtë mënyrë iu përgjigj raportimeve se njohja reciproke do të jetë epilogu i marrëveshjes përfundimtare. Vuçiq...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.