×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Iran, arrestohen tre persona që shisnin fëmijë nga Instagrami

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Tre persona janë arrestuar në Iran të dyshuar se kanë tentuar shitjen e dy foshnjave në Instagram. Drejtuesi i policisë në Teheran, Brig-Gen Hossein Rahimi, tha se një prej vogëlushëve ishte 20 ditësh, ndërsa tjetri 2-muajsh.

  Fëmijët ishin blerë për 500 Dollarë dhe kërkohej të rishiteshin për 2 000 deri në 2 500 Dollarë.

  Një prej të arrestuarve ka thënë se donte që të merrte fëmijët nga familjet e varfra dhe t’i dërgonte ato në vende ku mund të kishin një të ardhme më të mirë.

  Ky nuk është rasti i parë i zbuluar nga autoritetet në Iran. Katër gra dhe një burrë u arrestuan më herët gjatë këtij viti pasi gjenin gra shtatzëna të varfra u paguanin shpenzimet në spital dhe më pas u merrnin fëmijët pas lindjes./tvklan.al

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  I dyshuari i pestë për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni, Ljupço Palevski, është arrestuar nga policia e Turqisë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Informacionet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.