×
Etiketë: femije
Lajme29 Shtator 2020
Një vajzë 14-vjeçare nga Mitrovica është bërë nënë pasi ka sjellë në jetë fëmijën e saj në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Gazeta Shneta ka mësuar nga burime brenda Klinikës së Gjinekologjisë se 14-vjeçarja ka...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Ndahet nga jeta shkrimtarja për fëmijë, Shpresa Vreto. Shkrimtarja, autore e disa librave për fëmijë, ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare. Ajo ka bërë disa skenarë për filmat artistikë dhe për filmat e animuar. Në...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Aktualisht më shumë se 50 fëmijë shqiptarë janë çuar me forcë në kampet e Sirisë. Mide Dumani nuk i ka parë fëmijët e saj që nga viti 2014. I shoqi, një islamist radikal, iu bashkua...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Kronika20 Shtator 2020
Një person derisa ishte duke bartur me traktor një shtyllë për vendosjen e harkut të basketbollit në një shkollë, në oborrin e shkollës nga pa kujdesia ka lënduar tre fëmijë. Rasti ka ndodhur dje në...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Ndodhemi në Selishtë të Peshkopisë, pranë familjës së Ilaz Laskaj. Në vitin 2001 Iliazi u martua me Anifën, por në vitin 2005 ai lidhi një kurorë të dytë me Manushaqen. Iliazi ka 7 fëmijë dhe...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Kamerat e vëzhgimit kapën një moment të tmerrshëm kur një makinë u përplas në një dyqan në Gaziantep në Turqinë juglindore. Sipas mediave lokale, shoferi humbi kontrollin e automjetit dhe gati sa nuk përplasi dy...
Lajme17 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor të Kosovës (ShSKUK), Valbon Krasniqi ka thënë se në Klinikën e Pediatrisë e kanë caktuar një repart vetëm për fëmijët e prekur nga COVID-19, numri...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Një ngjarje e rëndë kishte ndodhur në vitin 2014, ku një familje kosovare ishte aksidentuar në Austri, derisa ishin duke ardhur në Kosovë. Si pasojë e aksidentit, dy fëmijët e familjes kishin vdekur. Tani, gjykata...
Lajme12 Shtator 2020
Mikrobiologu Lul Raka ka thënë se masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19 duhet të respektohen në përpikëri. Shkollat do të hapen këtë të hënë. Mirëpo ka gjasë që jo të gjithë nxënësit do të...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Autoritetet gjermane thanë se dhjetë vende të Evropës kanë rënë dakord që të marrin 400 fëmijë të pashoqëruar, të cilët kanë ikur nga një kamp migrantësh në Greqi, i cili është përfshirë këtë javë nga...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Dita e parë e punës nuk i ka shkuar siç duhet një shoferi, i cili përplasi autobusin dykatësh të shkollës në një urë. Ai vazhdoi të ecte pavarësisht britmave të fëmijëve për të ndaluar. Nga...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kancelari austriak, Sebastian Kurz, e ka “liruar dorën” e buxhetit qeveritar, duke subvencionuar në mënyra të ndryshme për të ndihmuar familjet në Austri kundër krizës ekonomike me Covid -19. Përveç 450 euro shtesë për të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.