Kronika

Tre fëmijë lëndohen në oborrin e shkollës

Tre fëmijë lëndohen në oborrin e shkollës
09:17 | 20 Shtator 2020

Një person derisa ishte duke bartur me traktor një shtyllë për vendosjen e harkut të basketbollit në një shkollë, në oborrin e shkollës nga pa kujdesia ka lënduar tre fëmijë.

Rasti ka ndodhur dje në fshatin Semetisht të Suharekës, ku të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Prizrenit dhe sipas mjekut, janë jashtë rrezikut për jetë. Rasti është duke u hetuar

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera