×
Etiketë: shkollës
Lajme30 Shtator 2020
Prindërit e nxënësve të një klase të dytë në shkollën fillore "Naim Frashëri” protestuan sot kundër drejtoreshës së kësaj shkolle, Shpresa Vllasalia. Sipas tyre, kjo e fundit ka sjellje arrogante ndaj mësimdhënësve, për çka edhe...
Lajme29 Shtator 2020
Nxënësit e klasave të para të shkollës fillore “Selami Hallaqi” në Gjilan dhe mësimdhënësit kanë përfituar pako me pajisje mbrojtëse kundër COVID-19. Në ceremoninë e dorëzimit të 200 pakove, të cilat janë donacion i UNICEF...
Lajme27 Shtator 2020
Në kushte pandemike, por me masa mbrojtëse, tashmë nxënësit iu kanë rikthyer bankave shkollore. Pavarësisht pandemisë COVID-19, Qeveria vendosi që të nis viti i ri shkollor, edhe pse dy javë me vonesë, e mësimi po...
Kronika20 Shtator 2020
Një person derisa ishte duke bartur me traktor një shtyllë për vendosjen e harkut të basketbollit në një shkollë, në oborrin e shkollës nga pa kujdesia ka lënduar tre fëmijë. Rasti ka ndodhur dje në...
Lajme16 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot ka vizituar shkollën ‘Ismail Qemali’ në Prishtinë, ku përmes një shkrimi në Facebook, tha se është shqetësuese grumbullimi i prindërve në oborr të shkollës me arsyetimin e përcjelljes së...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Nxënësit do të ulen në bankat e shkollës ditën e sotme, por në një situatë krejtësisht anormale për shkak të pandemisë COVID-19. Përveç emocioneve të ditës së parë të shkollës, që mezi është pritur pas...
Lajme14 Shtator 2020
Sot kur edhe zyrtarisht ka nisur viti i ri shkollor 2020-2021, dhe kur në shkolla janë kthyer në fazën e parë nxënësit e nivelit parashkollor, klasat e 1,2,3, 6 dhe 10 në fshatin Rubovc të...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Dita e parë e punës nuk i ka shkuar siç duhet një shoferi, i cili përplasi autobusin dykatësh të shkollës në një urë. Ai vazhdoi të ecte pavarësisht britmave të fëmijëve për të ndaluar. Nga...
Lajme09 Shtator 2020
Kryetari i Kamenicës Qëndron Kastrati së bashku me ushtruesen e detyrës së drejtores së Drejtorisë Komunale të Arsimit, Mirhane Morina-Bislimi, dhe zyrtarë nga Zyra për Investime dhe Mbështetje të Bizneseve, kanë takuar drejtoreshën e departamentit...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Një vit i ri shkollor, krejt i ndryshëm nga të tjerët, nisi mëngjesin e sotëm në shumë shtete evropiane. 12.4 milionë nxënës në Francë iu drejtuan bankave të shkollës pas pushimeve të gjata verore. Presidenti...
Lajme29 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, bashkë me drejtorin e Arsimit, Nazim Gagica, kanë përcjellur nga afër testin e maturës i cili është organizuar në kushte pandemie, me mbështetjen e MASH, IKSHPK, Policisë së...
Lajme06 Korrik 2020
Në Mazgit të Epërm është vënë gurthemeli i aneksit të ri i shkollës fillore të mesme të ulët “Ibrahim Rugova”, kostoja e projektit është 98 mijë euro. Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi tha...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Përmasat globale të punësimit të të miturve mund të rriten përsëri pas rreth dy dekadash rënie për shkak të pasojave shkatërruese ekonomike të pandemisë Corona, paralajmëruan dy organizata të OKB-së me rastin e Ditës Ndërkombëtare...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.