[wp-story]

Lajme

Zemaj: Shqetësuese grumbullimi i prindërve në oborret e shkollës

Zemaj: Shqetësuese grumbullimi i prindërve në oborret e shkollës
13:36 | 16 Shtator 2020

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot ka vizituar shkollën ‘Ismail Qemali’ në Prishtinë, ku përmes një shkrimi në Facebook, tha se është shqetësuese grumbullimi i prindërve në oborr të shkollës me arsyetimin e përcjelljes së nxënësve.

Ai apelon tek prindërit që të mos krijojnë grumbullime në oborret e shkollave dhe i inkurajon ata për kujdes të shtuar.

Zemaj tha respektimi i masave kundër COVID-19 në hapësirat shkollore ishin në nivelin e duhur.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera