×
 • Lajme
 • Lajme

  “Ideja e korrigjimit të kufijve ishte e tij”, nga zyra e Bolton s’komentojnë deklarimet e Grenellit

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Nga Zyra e ish-këshilltarit për Siguri Kombëtare të Donald Trump nuk kanë dashur që t’i komentojnë deklarimet e emisarit për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, se ideja për korrigjimin e kufijve nuk ishte politikë e Trumpit por e John Boltonit.

  “Jo, s’kemi koment”, ka thënë Sarah Tinsley nga zyra e Bolton.

  Richard Grenell ditë më parë në një intervistë për Fox News kishte thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk kishte qenë politikë e presidentit Trump dhe se tashmë po i duhet të luftojë të gjitha thashethemet rreth një gjëje të tillë, raporton Kosovo Online.

  “Gjatë gjithë kohës unë duhet të luftojë thashethemet për shkëmbimin e territoreve, gjë që nuk është aspak politikë e Trump, një gjë e tillë u dëgjua nga Bolton”, kishte deklaruar Grenell.

  Aktualisht raportet mes John Bolton dhe Donald Trump nuk janë fare të mira, pas paralajmërimeve të Bolton për publikimin e librit, të cilin Trump tentoi ta bllokojë për të mos dalë në treg.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti ka shënuar Ditën Evropiane të të Drejtave të Pacientit, me një aktivitet simbolik. Me këtë...
  Lajme18 Prill 2024
  Një autobus me udhëtarë i kompanisë Bici Com, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes, ka arritur në Kosovë nga...
  Lajme18 Prill 2024
  Komuna e Lipjanit, ka mbajtur akademi përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të kësaj komune, me ç’rast...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christophet Hill....
  Lajme18 Prill 2024
  Prokuroria Themelore e Prishtinës ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për njërin nga administratorët e grupit “Albkings”, i cili...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha sot se LDK ka formuar 21 departamente, ndërkaq në takimin me anëtarët e...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka vlerësuar të dështuar sistemin gjyqësor dhe prokurorial, pas dy rasteve të vrasjes së grave nga...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde i ka kërkuar Serbisë shtensionim të menjëhershëm të situatës pas ndalesës së qytetarëve dhe zyrtarëve...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, u ka uruar rugëtim të mbarë policëve të rinj që diplomuan sot....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.