Gjuha:
×
Etiketë: ideja
Lajme29 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë Beogradi është absolutisht gjithmonë i gatshëm për një dialog me Prishtinën, por që ka probleme serioze në dialog. Sipas tij përfaqësuesit e Prishtinës...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
I pyetur se kush e ka propozuar idenë për të emërtuar Liqenin e Ujmanit me emrin e presidentit të SHBA’së, Donald Trump, ai u përgjigj se kjo ka ardhur nga serbët e Kosovës. “Qytetarët tanë...
Lifestyle07 Shtator 2020
Në draftin e ri të Ligjit për Shëndetësi është iniciuar ideja për themelimin e Institutit për sëmundje të zemrës, i cili do të përfshinte tri klinikat e këtij profili, kardiologjinë konservative, kardiologjinë invazive dhe kardiokirurgjinë...
Lajme01 Gusht 2020
Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se ideja e tij për një Qeveri me bazë të gjerë është keqkuptuar pjesërisht, dhe madje edhe është keqpërdorur. Sipas Pacollit, argumenti i tij...
Lajme20 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka kërkuar bashkërendim më të madh ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë në shumë tema. Kryeparlamentarja Osmani pas takimit me liderin e PD-së, Lulzim Basha përmes një konferencë të përbashkët për medie...
Ekonomi28 Qershor 2020
Emri i një qyteti kinez po vije në mendje për një zonë të re ekonomike. Mes Kosovës dhe Serbisë po paralajmërohet të ndodhë një shenzen kinez i ndërmjetësuar nga Richard Grenell. Madje ky këtë edhe...
Lajme26 Qershor 2020
Nga Zyra e ish-këshilltarit për Siguri Kombëtare të Donald Trump nuk kanë dashur që t’i komentojnë deklarimet e emisarit për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, se ideja për korrigjimin e kufijve nuk ishte politikë e Trumpit...
Lajme20 Qershor 2020
Pas deklaratave të dërguarit special të Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, se ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, ka qenë pikërisht politikë e ish-këshilltarit për Siguri i...
Lajme19 Qershor 2020
Deputeti i LDK’së, Haxhi Avdyli ka kërkuar nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi që të shpjegojë pse siç thotë ai, e ka promovuar idenë për shkëmbim me territore. Në një shkrim në Facebook, Avdyli ka...
Lajme19 Qershor 2020
Richard Grenell, i dërguari i posaçëm amerikan për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë e ka bërë të çartë edhe një herë se e kujt ishte ideja e shkëmbimit të territoreve mes dy shteteve Kosovë e...
Lajme18 Qershor 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës biznesmeni i njohur kosovar Ramiz Kelmendi sërish ka rikthyer në vëmendje propozimet dhe rekomandimet e tij për institucionet qeveritare të cilat i kishte paraqitur që në fillim të Shpalljes së...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.