×
Etiketë: bolton
Lajme18 Gusht 2020
Ish-këshilltari për Siguri Kombëtare i Presidentit amerikan Donald Trump, John Bolton, në një bashkëbisedim me drejtorin e “National Press Club”, mes shumë çështjeve të diskutuara,është përgjigjur edhe pyetjes rreth takimit të 2 shtatorit ndërmjet Kosovës...
Lajme07 Gusht 2020
John Bolton, ish-këshilltar për siguri kombëtare i presidentit amerikan Donald Trump, ka deklaruar se Prishtina dhe Beogradi ndoshta janë larg zgjedhjes së mosmarrëveshjeve që i kanë mes vete. Gjatë një interviste dhënë për N1 në...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-këshilltari për siguri kombëtare i presidentit amerikan John Bolton, ka deklaruar se Prishtina dhe Beogradi ndoshta janë larg zgjedhjes së mosmarrëveshjeve që i kanë mes vete. Gjatë një interviste dhënë për N1 në Sarajevë, Bolton...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë kishin mbajtur një seri diskutimesh gjatë dy vjetëve të kaluar për mundësinë e rifillimit të testeve bërthamore amerikane, ka bërë të ditur ish-këshilltari i sigurisë kombëtare amerikane, John Bolton. “Në...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Si njërin prej raporteve më të zorshme e ka quajtur ish-këshilltari i Trumpit për Siguri Shtetërore, John Bolton raportin e të parit të SHBA-së me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Në një intervistë për revistën gjermane,...
Lajme15 Korrik 2020
Ish-këshilltari për Siguri i Donald Trump, John Bolton, sërish ka folur për idenë e ndryshimit të kufijve duke thënë se ka qenë politikë e Administratës së SHBA-së që nëse udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë pajtohen...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare i presidentit amerikan Donald Trump, John Bolton, ka folur në lidhje me çështjen e ndarjes së kufijve mes Kosovës dhe Serbisë dhe kush e bëri i pari këtë propozim. Bolton pranon...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare i presidentit amerikan Donald Trump, John Bolton, ka folur në lidhje me çështjen e ndarjes së kufijve mes Kosovës dhe Serbisë dhe kush e bëri i pari këtë propozim. Bolton pranon...
Lajme26 Qershor 2020
Nga Zyra e ish-këshilltarit për Siguri Kombëtare të Donald Trump nuk kanë dashur që t’i komentojnë deklarimet e emisarit për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, se ideja për korrigjimin e kufijve nuk ishte politikë e Trumpit...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ish-këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton, mbrojti kritikat e tij të ashpra ndaj Presidentit Donald Trump si një udhëheqës “i çoroditur”, i gatshëm të zvogëlojë sigurinë amerikane për të përmirësuar perspektivat...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Bolton: Trumpi paraqet rrezik për republikën, nuk do ta votoj në nëntor Ish-këshilltari për siguri kombëtare i Donald Trumpit, John Bolton, ka thënë se kreu i Shtëpisë së Bardhë paraqet rrezik për vendin dhe rizgjedhja...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Një gjykatës amerikan ka hedhur poshtë kërkesën e administratës së Trump për të ndaluar publikimin e librit të ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, John Bolton. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Gjykatësi, Royce Lamberth, i Gjykatës...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
John Bolton po boton një libër që rrëfen për kohën e tij gjatë mandatit si këshilltar i sigurisë kombëtare të presidentit Donald Trump, shkruan VOX. Administrata Trump të martën ngriti një padi për të vonuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.