Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Dialogu do të fillojë me çështje ekonomike edhe pse problemi është puro politik

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se dialogu në mes të Kosovës dhe Serbisë që do të rifillojë në Uashington të Amerikës, do të fillojë me çështje ekonomike, edhe pse problemi është puro politik.

  “Dialogun do ta fillojmë me çështje ekonomike në mes të dy vendeve. Problemi në mes Kosovës dhe Serbisë është puro politik. Problem i Serbisë është që nuk e njeh Kosovën, mirëpo ne do të fillojmë me çështje ekonomike”, është shprehur Hoti.

  Tutje, ai tha se pas takimit me 27 qershor do t’i kemi të qarta detajet tjera.

  “Pas takimit në Uashington do t’i kemi të të qarta detajet”.

  “Shqetësuese për mua është ndërtimi I konsensusit për dialog”.

  Gjithashtu, Hoti foli edhe për qeverinë e re ku tha se është plotësisht legjitime sepse u votua me 61 vota.

  “Qeveria u votuame 61 vota, është plotësisht legjitime”, shtoi Hoti.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për aksidentin tragjik në Indi ku mbeten të vrarë mbi 260 persona. Kreu i...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Tre ushtarë izraelitë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një person i armatosur pranë kufirit me Egjiptin, sipas një...
  Lajme03 Qershor 2023
  Janë arrestuar dy person në Pejë, pasi dyshohet për vjedhje në një market. Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se pas...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kati i dytë i një shtëpie është kapluar nga zjarri, si pasojë katër persona kanë marrë lëndime trupore. Sipas policisë, ngjarja ka...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Finlandës, Matti Nissinen në një intervistë ka folur për zhvillimet e fundit në vend, tensionet në veri dhe dialogun Kosovë-Serbi. Diplomati...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Kosovari 47 vjeçar po drejtonte furgonin në mënyrë korrekte kur është goditur nga një makinë që kishte hyrë në korsinë e gabuar...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Udhëheqësi i forcës mercenare ruse, Wagner, Yevgeny Prigozhin, ka thënë se gati të gjithë luftëtarët e tij janë larguar prej qytetit ukrainas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.