Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Hoti: Albin Kurti historikisht ka qenë në anën e gabuar

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka folur rreth takimit të paralajmëruar të 2 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, me ndërmjetësimin e SHBA-së.

  Ai në DebatPlus të TV Dukagjinit ka bërë të ditur se pas dështimit të takimit të korrikut në Shtëpinë e Bardhë, në vazhdimësi ka pasur komunikime për mbajtjen e një takimi tjetër.

  Hoti tha se agjenda e takimit do të jetë ana ekonomike, ku do të diskutohen projekte në vlerë qindra miliona euro.

  Duke folur rreth paralajmërimeve të kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtit, se në Uashington do të ketë marrëveshje të dëmshme për Kosovën, Hoti ka hedhur poshtë një gjë të tillë.

  “Kurti e ka komplet gabim. Ai historikisht ka qenë në anën e gabuar, duke përfshirë Rambujenë, shpalljen e pavarësisë”, ka thënë Hoti.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.