×
Etiketë: gabuar
Lajme30 Shtator 2020
Glauk Konjufca ka komentuar publikimin e dosjeve nga ana e OVL-UÇK-së. Ka thënë se kjo qasje e tyre ishte gabuar. Sipas tij, ata, dokumentet do të duheshin të dorëzoheshin te institutcionet e jo të bëhet...
Lajme25 Shtator 2020
Zëvendëskryeminstri, Besnik Tahiri, gjatë fjalës së tij para deputetëve ka folur në lidhje me bastisjen në OVL- UÇK, ku tha se forma dhe mënyra pa asnjë dyshim është e gabuar, e nxituar. Tahiri ka thëmë...
Lajme23 Shtator 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka folur për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Ajo ka thënë se futja në “Mini-Shengen” nuk do ta dëmtojë Kosovën. Bajrami ka thënë se “Mini-Shengeni” është vetëm iniciativë...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj është deklaruar rreth takimit të 4 shtatorit në Uashington, ku pala kosovare dhe ajo serbe, me ndërmjetësimin e amerikanëve, nënshkruan marrëveshjen për normalizim ekonomik. Haradinaj...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shqiptar më i famshëm në Mal të Zi, Dritan Abazoviç, në një televizion ka kërkuar falje publike për deklaratën rreth Skënderbeut, për të cilin kishte thënë se nëna dhe babai i Skënderbeu ishte serb. “Unë...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka folur rreth takimit të paralajmëruar të 2 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë me palën serbe, me ndërmjetësimin e SHBA-së. Ai në DebatPlus të TV Dukagjinit ka bërë të ditur...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Pandemia e coronavirusit do të “bëhet keq e më keq” nëse qeveritë dështojnë të ndërmarrin veprime më vendimtare, paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Madje, siç shkruan BBC, përcjell Telegrafi, drejtori i Përgjithshëm i kësaj...
Lajme13 Korrik 2020
Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri thotë se masat e reja të vendosura nga qeveria nuk janë aspak popullore. Haziri në “RTV Dukagjini” thotë se burim më i madh i infeksionit janë kontaktet e punës. “Natën...
Lajme25 Qershor 2020
Ish-zëvendëssekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Nicholas Burns, dhe Frank Wisner, ish-përfaqësuesi special për Kosovën në administratën e presidentit amerikan George W.Bush, kanë thënë se ideja për takim në Washington mes Kosovës dhe Serbisë,...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Nga të gjitha punët e vogla në jetë për të cilat mund të shqetësoheshim se mund të ngatërrohemi, mbushja e tabakave të akullit me ujë përpara futjes në frigorifer nuk ishte në listat tona. Është...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.