×
Etiketë: albin
Lajme30 Shtator 2020
Gazetari Milaim Zeka ka thënë në T7 se kryetari i VV-së po gënjen të gjithë kur po thotë se do i mbronte veteranët nga Gjykata Speciale. “Albin Kurti është abuzuesi i shekullit”, tha ai. “Nuk...
Lajme30 Shtator 2020
Sami Lushtaku, kryetar i degës së PDK-së në Skenderaj dhe ish komandant i UÇK-së, ka thënë sonte se ai dhe shokët e tij të luftës janë të gatshëm të shkojnë vullnetarisht në Gjykatën Speciale dhe...
Lajme28 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar komunitetin boshnjak me rastin e 28 shtatorit - ditës së këtij komuniteti në Kosovë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se populli boshnjak e ka...
Lajme27 Shtator 2020
Qëndron Kastrati, kryetari i Kamenicës ka folur për aksionin e Karaçevës ku u shkatërruan javë më parë kazinot që gjendeshin në këtë fshat. Ai në REPORTERI/INTERVISTA ka thënë se aksioni në Karaçevë ka qenë sekret...
Lajme24 Shtator 2020
Në të kaluarën u raportua se Ministria e Agim Veliut kishte marrë vendim për ta refuzuar kërkesën e këshilltarit amerikan të Albin Kurtit, Tienmu Ma për të qëndruar në Kosovë. Kësisoj, aso kohe u raportua...
Lajme24 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike Shkëlzen Maliqi, ka komentuar deklaratën e kryetarit të LVV-së, Albin Kurti, i cila tha se ai së bashku me Vjosa Osmanin do të marrin mbi 50 % të votave në zgjedhjet...
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell arrin sot për vizitë zyrtare në Kosovë, bashkë me një delegacion të qeverisë amerikane i udhëhequr nga kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të...
Lajme18 Shtator 2020
Deklarata e djeshme e kreut të LVV’së, Albin Kurtit për Liqenin e Ujmanit ka ngritur reagime të shumta. I pari i Vetëvendosjes tha dje përmes një shkrimi në Facebook se Ujmani nuk është ujë, por,...
Lajme09 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka dalur në mbrojtje kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas polemikave me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Në një shkrim të tij...
Lajme09 Shtator 2020
Albulena Haxhiu e VV-së i ka dalë në mbrojtje shefit të saj në parti, Albin Kurtit, pas reagimit të Richard Grenell ku e akuzonte të parin e VV-së për anti-amerikanizëm. Me anë të një postimi...
Lajme09 Shtator 2020
Ish – deputeti Zafir Berisha, ka bërë një shkrim në rrjetin social në Facebook me pretendimin se Albin Kurti, kreu i Vetëvendosjes, e ka hipnotizuar një pjesë të shoqërisë kosovare. Për t’i dhënë forcë këtij...
Lajme08 Shtator 2020
Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thënë se nëse subjekti i tij kthehet në qeverisje, atëherë nuk do të respektojë Marrëveshjen e Uashingtonit të arritur në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Kurti ka thënë...
Lajme07 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani sot para mediave ka thënë se në rast zgjedhjeve, është shumë vonë që LDK të ketë mbështetje nga ajo dhe se me përjashtimin nga partia ka përfunduar gjithçka. “Natyrisht që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.