Lajme

Gashi jep dorëheqja nga AAK’ja e Haradinajt

Gashi jep dorëheqja nga AAK’ja e Haradinajt
14:39 | 15 Gusht 2020

Kajtaz Gashi i cili ka qenë kandidat për kryetar të Komunës së Malishevës ka vendosur që të braktis partinë e Ramush Haradinajt.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur përmes profilit të tij në ‘facebook’, derisa s’ka treguar arsyet e largimit.

Ai ka falënderuar partinë e Ramush Haradinajt për besimin që ia dhanë në zgjedhjet lokale të vitit 2017.

“Të nderuar miq;Ju njoftoj se kam dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet në AAK. Falënderoj dhe shprehi mirënjohje për të gjithë ata qytetarë, miq e bashkëpunëtorë që më mbështetën për kryetar komune në zgjedhjet e fundit lokale dhe më besuan t’i përfaqësoj në Asamblenë Komunale të Malishevës.Falënderoj kryetarin e AAK-së për besimin dhe bashkëpunimin korrekt që kemi pasur nder vite.Angazhimi im politik e qytetarë do të vazhdoj gjithmonë në funksion të së mirës së përgjithshme për qytetarët e komunës tonë dhe vendit”, ka shkruar ai

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera