×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Dy aeroplanë përplasen mes vete dhe bien në liqen në ShBA, dyshohet për 8 të vdekur

  FrontOnline
  06 Korrik 2020

  Dy trupa të pajetë janë nxjerrë nga uji dhe gjashtë persona të tjerë besohet të kenë vdekur pasi dy aeroplanë të vegjël u përplasën mes vete në ajër dhe ranë në liqenin Coeur d’Alene në Idaho të Shteteve të Bashkuara.

  “Sipas raporteve fillestare, gjithsej në të dy aeroplanët kanë qenë tetë pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit, por kjo është ende duke u vërtetuar. Tash për tash besohet se nuk ka persona të mbijetuar”, tha zyra e policisë lokale në Kootenai.

  Raportohet se në mesin e viktimave ka të rritur dhe fëmijë, shkruan “Reuters”.

  Hetuesit ende nuk e kanë zbuluar shkaktarin e këtij aksidenti. Në deklaratën e policisë thuhet se aeroplanët u fundosën në rreth 38 metra thellësi në liqen.

  Mediet lokale raportuan se kjo përplasje është duke u hetuar nga Administrata e Aviacionit Civil dhe Bordi Kombëtar për Siguri në Transport dhe se njëri nga aeroplanët e përfshirë në aksident është i modelit Cessna 206.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka vërtetë rëndësi shkatërrimi i objektivave ruse në rajonet kufitare. Ai është shprehur se janë...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.