×
 • Lajme
 • Lajme

  Detaje të reja lidhur me vrasjen në Kamenicë: Burri dyshohet se e vrau gruan e tij me shufër metalike

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Prokuroria Themelore ne Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ju njofton se sot, në komunën e Kamenicës një person dyshohet se ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij.

  Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:20 minuta, në fshatin Berivojcë, komuna e Kamenicës, ku i dyshuari N.M, rreth 42 vjeç, dyshohet se me mjet të përshtatshëm – shufër metalike ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, tani të ndjerën S.M, rreth moshës 34 vjeçare.

  Në këtë mënyrë dyshohet se i njëjti ka kryer veprën penale ‘’Vrasje e rëndë’’, nga neni 173 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

  Në vendin e ngjarjes kanë dalur prokurori i rastit, policia dhe ekipa mjekësore, me ç’rast nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e të ndjerës dhe me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për obduksion, në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

  Ndërsa, i dyshuari N.M, me vendim të prokurorit është ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orësh dhe brenda afatit ligjor ndaj tij do të kërkohet masa për sigurimin e të pandehurit në procedurë penale.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme29 Shkurt 2024
  Jo rrallëherë, gazetarët janë cak i kanosjeve e sulmeve që kryesisht lidhen me punën e tyre. Një rast i tillë ka ndodhur...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se opozita nuk është duke e bllokuar...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka folur në lidhje me Samitin e Tiranës. Ajo u shpreh se nuk ishte fotografi...
  Të tjera
  Sport29 Shkurt 2024
  Shënjestra e Real Madridit, Kylian Mbappe, duket se është afër një transferimi në kryeqytetin spanjoll, pasi u bë publike se ai nuk...
  Lajme29 Shkurt 2024
  “Mbrojtje gjithëpërfshirëse” është koncepti i ri në të cilin është duke punuar Ministria e Mbrojtjes e Kosovës. Është ende në fazën e...
  Sport29 Shkurt 2024
  Paulo Dybala do të jetë sërish një nga protagonistët e merkatos së verës, pasi lojtari argjentinas mban një klauzolë largimi prej vetëm...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, mbrëmë ka qenë e ftuar në emisionin “ZEN”. Kur u pyet për mbajtjen e...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffey Hovenier, ka zhvilluar një takim me gazetarë në të cilin i është përgjigjur një mori pyetjesh....
  Lajme29 Shkurt 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj ka deklaruar të mërkurën se kryeqyteti nuk do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Ai tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.