Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  COVID-19 në Kosovë/ 2762 raste aktive, 150 të vdekur dhe 286 pacientë të hospitalizuar

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  Sot në Kosovë është shënuar rekord i rasteve të reja me koronavirus.

  Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 241 raste pozitive nga vetëm 419 persona të testuar për virusin COVID-19, shkruan lajmi.net.

  Me 241 rastet e sotme numri i përgjithshëm i rasteve pozitive në Kosovë ka arritur në 6286 raste.

  Prej të gjitha rasteve pozitive me 143 pacientë të shëruar gjatë 24 orëve të fundit gjithsej raste të shëruara janë 3369, ndërsa 150 pacientë kanë gjetur vdekjen të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

  Kështu, numri i përgjithshëm i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë është 2762.

  E kështu, nga numri i rasteve aktive me koronavirus, 286 po trajtohen në klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

  Sipas raporteve nga klinikat dhe spitalet e përgjithshme, 14 pacientë janë në gjendje të rënduar me 14 respiratorë, e po ashtu 32 të tjerë me CPAP, që po ashtu janë me gjendje të rëndur shëndësore.

  Për detaje të tjera, shihni tabelën, e cila tregon statistikat në detaje për klinikat e QKUK-së, por edhe spitalet e përgjithshme.

   

  Vetëm 60 euro kap ofertën Al Inclusive të “Sharr Travel” në Aqua Fafa
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.