×
Etiketë: hospitalizuar
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Informacionet e publikuara nga Instituti për Shëndet Publik në Maqedoni thonë se deri më 30 gusht, 19,3% e të prekurve me COVID-19 janë hospitalizuar kurse pjesa tjetër janë shëruar në kushte shtëpiake, përcjell Telegrafi Maqedoni....
Lajme13 Gusht 2020
Dje në Kosovë janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus. Nga gjithsej 521 persona të dyshuar për koronavirus që janë testuar gjatë 24 orëve të fundit, prej tyre 205 kanë rezultuar pozitivë. Me...
Lajme08 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 181 raste të reja me koronavirus. Sot janë testuar gjithsej 463 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës dhe gjurmimi i...
Lajme06 Gusht 2020
Spitali i Gjakovës ka bërë të ditur se gjatë muajit korrik janë hospitalizuar 1,074 pacientë. Nga ky numër 58 janë hospitalizuar në Kirurgji, 42 në Ortopedi, 29 në Urologji, 9 në ORL, 311 në Gjinekologji,...
Lajme01 Gusht 2020
80 për qind e të infektuarve me COVID-19 nga komuna e Gjilanit po shërohen në shtëpi. Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, ka bërë të ditur se janë vetëm 20 për qind e të...
Lajme30 Korrik 2020
Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 258 raste të reja me koronavirus. në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 480 mostra të marra nga ShSKUK...
Lajme23 Korrik 2020
Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në 24 orët e fundit në IKSHPK janë testuar 420 pacientë dhe prej tyre 181 kanë rezultuar pozitivë. Numri total i rasteve pozitive në Kosovë nga 32,795 persona të testuar...
Lajme23 Korrik 2020
Dje në Kosovë është shënuar rekord i rasteve të reja me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 241 raste pozitive nga vetëm 419 persona të testuar për virusin COVID-19. Me 241 rastet...
Lajme22 Korrik 2020
Sot në Kosovë është shënuar rekord i rasteve të reja me koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 241 raste pozitive nga vetëm 419 persona të testuar për virusin COVID-19, shkruan lajmi.net....
Lajme22 Korrik 2020
56 pacientë po trajtohen në Spitalin e Gjakovës për Covid-19. Sipas raportit të ekipit kujdestarë të mjekëve dhe infermierëve në këtë spital, shtatë pacientë janë të konfirmuar si raste pozitive me koronavirus. Poashtu theksohet 49...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Gjithsej 241 raste të reja pozitive me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit nw Maqedoni tw Veriut, prej 1.700 testeve të bëra, me çka numri i përgjithshëm që nga fillimi i epidemisë u...
Lajme17 Korrik 2020
Në Kosovë ditëve të fundit ka rënë numri i rasteve të reja krahasuar me 3 javët e fundit ku ka pasur një rritje të madhe të rasteve pozitive. Dje në Kosovë janë testuar gjithsej 459...
Lajme16 Korrik 2020
Në 24-orët e fundit në komunat me shumië serbe nga 65 persona të testuar, 39 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 ka thënë epidemiologu Aleksandar Antonijevic në një konferencë për shtyp. 27 nga ta janë në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.