Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Covid-19, në Spitalin e Gjakovës 56 persona të hospitalizuar, 20 me oksigjen

  FrontOnline
  22 Korrik 2020

  56 pacientë po trajtohen në Spitalin e Gjakovës për Covid-19.

  Sipas raportit të ekipit kujdestarë të mjekëve dhe infermierëve në këtë spital, shtatë pacientë janë të konfirmuar si raste pozitive me koronavirus.

  Poashtu theksohet 49 nga ta presin rezultatet ose mostrat për teste, ndërsa 20 pacientë janë me oksigjen.

  “Duke respektuar udhëzimet na ndihmoni neve!”, thuhet në njoftimin e Spitalit të Gjakovës.

  Njoftimi i plotë:

  “Sipas raportit të ekipes kujdestarë që udhëhiqej nga mjekët:Dr.Pashk Nikaj, Dr.Arben Veselaj, Dr Baton Lleshi, Dr. Flamur Marku poashtu edhe mjekët e rinjë dhe infermieret e ndërrimeve në Spitalin e Gjakovës me 22.07.2020 gjendja është si vijon:

  • 56 pacientë të hospitalizuar që trajtohen për Covid,
  •7 pacientë të konfirmuar Pozitiv me COVID-19,
  •49 pacientë presin rezultatet ose mostrat për teste,
  •20 pacientë janë me oksigjen.

  Duke respektuar udhëzimet na ndihmoni neve”!

   

   

   

  Festo Bajramin me ofertën All Inclusive të Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Tensionet në veri sidomos gjatë ditës së djeshme, vetëm sa kanë ndikuar që e tërë vëmendja të jetë tek kryetarët e komunave...
  Lajme30 Maj 2023
  Njësia Speciale e Kosovës mëngjesin e sotëm e ka zhvendosur nga objekti i komunës së Zubin Potokut flamurin e Republikës së Kosovës....
  Lajme30 Maj 2023
  Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar pas zhvillimeve të ditës së hënë në veri. Ajo tha se dhuna...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.