Lajme

Çeku i LVV-së – ministrit Zemaj: Qeveria juaj është e paaftë, mos luani me shëndetin publik

Çeku i LVV-së – ministrit Zemaj: Qeveria juaj është e paaftë, mos luani me shëndetin publik
12:35 | 19 Qershor 2020

Deputeti i LVV’së, Hajrulla Çeku përmes një shkrimi në Facebook i është drejtuar ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemajt për të cilin ka thënë se akuzat e tij ndaj ish’ministrit Arben Vitia janë të paqëndrueshme, të padobishme e të kota.

Çeku ka deklaruar se këto akuza janë të kota, pasi që sipas tij, nuk e mbulojnë paaftësinë për t’u kujdesur për shëndetin publik.

“Qeveria juaj, përveç ilegale dhe ilegjitime, tani po na dëshmohet edhe e paaftë. Qeverinë Kurti e rrëzuat në pikun e pandemisë, na i bllokuat të gjitha rrugët në Kuvend, ngarendët pas pushtetit kur shëndeti i qytetarëve ishte në rrezik. Akuzat tuaja sot, thënë më së buti, janë hipokrizi. Qytetarë nuk ua kanë borxh këtë sjellje të papërgjegjshme, mos luani me shëndetin publik”, ka thënë ai.

Përfito FALAS një pushim për çift në Budva

Të tjera