×
 • Lajme
 • Lajme

  Çeku i LVV-së – ministrit Zemaj: Qeveria juaj është e paaftë, mos luani me shëndetin publik

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Deputeti i LVV’së, Hajrulla Çeku përmes një shkrimi në Facebook i është drejtuar ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemajt për të cilin ka thënë se akuzat e tij ndaj ish’ministrit Arben Vitia janë të paqëndrueshme, të padobishme e të kota.

  Çeku ka deklaruar se këto akuza janë të kota, pasi që sipas tij, nuk e mbulojnë paaftësinë për t’u kujdesur për shëndetin publik.

  “Qeveria juaj, përveç ilegale dhe ilegjitime, tani po na dëshmohet edhe e paaftë. Qeverinë Kurti e rrëzuat në pikun e pandemisë, na i bllokuat të gjitha rrugët në Kuvend, ngarendët pas pushtetit kur shëndeti i qytetarëve ishte në rrezik. Akuzat tuaja sot, thënë më së buti, janë hipokrizi. Qytetarë nuk ua kanë borxh këtë sjellje të papërgjegjshme, mos luani me shëndetin publik”, ka thënë ai.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Policia e Kosovës është në kërkim të dy personave që dyshohet se kanë kryer veprën penale vrasje në tentativë. Policia e Kosovës-Drejtoria...
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...
  Lajme15 Korrik 2024
  Prokuroria në Prishtinë ka konfirmuar se ka nisur një procedurë penale në rastin ku me kallëzim penal janë denoncuar zëvendësdrejtori i ATK-së...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.