×
Etiketë: shëndetin
Lifestyle26 Shtator 2020
Trokitjen e vjeshtës bëhet dita ditës më e fortë dhe shumë shpejt ajo do të vijë mes nesh, jo vetëm me uljen e temperaturave por edhe me një sërë ushqimesh shumë të shëndetshme. Disa prej...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Pandemia e COVID-19 kërcënon ta kthejë pas përparimin në shëndetin e grave dhe fëmijëve me një dekadë, sipas një raporti të Kombeve të Bashkuara të lëshuar sot. “Kriza e koronavirusit po përkeqëson pabarazitë ekzistuese, ku...
Lajme25 Shtator 2020
Koalicioni i Organizatave Joqeveritare për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF në Kosovë, thekson se krahas marrjes së masave për një rikthim të sigurt në shkolla për shkak të pandemisë, si një çështje jetike e shumë...
Lifestyle24 Shtator 2020
Alumini në deodorant është një nga polemikat e pazgjidhura - ndërsa disa pretendojnë se është i dëmshëm, të tjerë pretendojnë se mund të përdoret pa pasoja. Alumini është një përbërës shumë i zakonshëm në deodorantët...
Lifestyle22 Shtator 2020
Më shumë se gjysma e popullsisë në botë janë të prekur nga dehidratimi, që mund të shkaktojë probleme serioze për shëndetin. Në videon në vijim tregohet sesi mund të kuptoni nëse vuani nga dehidratimi ose...
Lajme19 Shtator 2020
Shumë shtete në botë janë duke u ballafaquar me pandeminë COVID-19. Virusi deri tani ua ka marrë jetën mbi 950 mijë qytetarëve në mbarë botën, ndërsa numri i të infektuarve ka kaluar shifrën mbi 30...
Lifestyle17 Shtator 2020
Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e shije të ndryshme. Kosi mund të hahet me të ëmbla...
Lajme16 Shtator 2020
Klevis Vaqari nga organizata e cila merret me mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve “KOMF”, në një prononcim për Front Online ka thënë se duhet të punohet në shëndetin mendorë të fëmijëve që janë kthyer...
Lifestyle15 Shtator 2020
Konsumimi i kafesë, çajit dhe lëngut të panxharit janë vetëm disa nga mënyrat që mund të ndihmoni mëlçinë tuaj të ruajë shëndetin e saj. Mëlçia është një organ shumë i rëndësishëm në trupin tonë. Ai...
Lifestyle11 Shtator 2020
Mëngjesi i mirë është gjysma e punës, ndaj edhe perimet duhen ngrënë në mëngjes. Të dhënat shkencore provojnë që nëse shtoni perimet në mëngjes, do të keni plotësuar shumicën e rekomandimeve për një shëndet më...
Lifestyle10 Shtator 2020
Farat e specit jemi mësuar t’i hedhim në kosh përpara çdo gatimi të perimes. Megjithatë, këto fara bardhoshe kanë të njëjtat vlera si speci vetë. Speci dhe farat e tij janë të dobishme kundër sëmundjeve...
Lajme24 Gusht 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Goran Rakiq, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, mori pjesë në takimin...
Lifestyle22 Gusht 2020
Kapsllëku ndodh kur lëvizjet e zorrëve bëhen më pak të shpeshta dhe jashtëqitjet bëhen të vështira për t’u kaluar. Ekzistojnë disa arsye pse ndodh, por ngrënia e ushqimeve të duhura për kapsllëk nuk ndihmon vetëm...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.