Gjuha:
×
Etiketë: ministrit
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar pas refuzimit të autoriteteve të Kosovë për të ndaluar hyrjen e Ministrit të Arsimit të Serbisë, Mladen Sarçeviq. Gjuriq ka...
Lajme01 Tetor 2020
Dje Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Arsimit të Serbisë, Mlladen Sarcevic, derisa nga zyra e kryeministrit Hoti kanë thënë se ende janë duke shqyrtuar nëse...
Lajme30 Shtator 2020
Ministrit serb të Arsimit, Mladen Sharçeviq, i është ndaluar hyrja në Kosovë. Ministria e Punëve të Jashtme ia refuzoi kërkesën për vizitë. MPJ’ja e ka konfirmuar për Express se Sharçeviq kishte paraparë të vizitonte një...
Lajme21 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj. Kërkesa e Ukës ka ardhur pasi ministrit të Shëndetësisë së Çekisë, dha dorëheqje sot nga pozita e tij për shkak...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dje ka shfuqizuar vendimin e ish ministrit Ekrem Mustafa, për lirimin nga taksat për regjistrimin e mjeteve me targa RKS apo KS, për pronarët e mjeteve që posedojnë...
Lajme08 Shtator 2020
Kosova sot po shënon zero raste të vdekjeve të pacientëve të infektuar me koronavirus. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj e ka quajtur këtë një lajm që na bënë të ndihemi mirë. Ai tha se kjo...
Lajme08 Shtator 2020
Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq ka thënë se nënshkrimi i marrëveshjes në Washington është një lajm i mirë për serbët në Kosovë. Ai për portalin “Kosovo Online” tha se...
Lajme06 Gusht 2020
Kompania “Hidroterm” nga Suhareka, e cila është në pronësi të ministrit aktual të Ekonomisë dhe Mjedisit, Blerim Kuqi ka dalë fituese për ndërtimin e objektit spitalor për nënë dhe fëmijën në Prizren. Ky tender ka...
Tenderët06 Gusht 2020
Kompania “Hidroterm” nga Suhareka, e cila është në pronësi të ministrit aktual të Ekonomisë dhe Mjedisit është shpërblyer me tender pesë milionësh nga Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) për ndërtimin e objektit spitalor...
Lajme06 Gusht 2020
Agjencia Kundër korrupsion ka publikuar formularët e deklarimit të pasurisë. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka deklaruar 3 pasuri të paluajtshme në vlerë 420 mijë euro, raporton Front Online. Ministri në posedim ka edhe një...
Lajme31 Korrik 2020
Në T7, Shala ka thënë se nuk ishte posti i ministrit arsyeja pse ai doli nga Nisma Më herët, kryetari i Nismës, Fatmir Limaj, kishte thënë në emisionin Pressing se arsyeja që Shala ka dalë...
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Autoritetet shtetërore të Maqedonisë Veriore pritet ta përfillin kërkesën e autoriteteve të Kosovës dhe Ministrit të Shendetësisë Armend Zemaj, që qytetarëve dhe bizneseve t‘u mundësohet lëvizja pa barriera në kufij, duke hequr kufizimet në pikat...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.