×
 • Lajme
 • Lajme

  Cakaj për VV-në: Dikush e ka detyrë zyrtare të gjejë tradhtarët mes shqiptarëve

  FrontOnline
  13 Korrik 2020

  Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se nuk ekziston asnjë plan i fshehtë për ndarje të territorit të Kosovës.

  Ai thtoë se ishte në Uashington për takim me të dërguarin Special të SHBA’së, Richard Grenell, dhe se mori mesazh të qartë se nuk ekziston një plan për ndarje.

  “Nuk ka marrëveshje të fshehtë. Mos e ofendoni Shtëpinë e Bardhë se gjoja ekziston një marrëveshje për shkëmbim të territoreve Thaci Vucic dhe vetëm po pritet të nënshkruhet atje”, thotë ai.

  “Trump ka fituar zgjedhjet edhe pa Ksoovën. Mos mendoni se një marrëveshje Kosovë-Serbi ja fiton zgjedhjet atij atje”

  Cakaj ka hedhur edhe akuza ndaj VV’së, ndonëse nuk i përmendi. Ai tha se e kishin bërë tradhtarë dhe se ishte pjesë e planit për dnarje të territoreve.

  “Nuk të përmend emra. Nuk dua të merrem me ofendime. Por dikush punon me makinën e vet propaganduese që të gjejë armiqë. Dihet kush janë, por nuk dua të përmendi emra. Disa e kanë detyrë zyrtare të gjejnë tradhtarët mes shqiptarëëve”, shton ai.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se korrupsioni masiv i Qeverisë Kurti u konfirmua pas prokuroria ka nisur hetimet për faljen...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja e LDK’së, Rrezarta Krasniqi, ka thënë se korrupsioni masiv i qeverisë Kurti u konfirmua sot pasi prokuroria nis hetimet për faljen ilegale...
  Lajme25 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka filluar vizitën zyrtare në Strasburg të Francës. Në njoftimin e lëshuar...
  Të tjera
  Vip25 Qershor 2024
  Çifti PM-Sarah kanë dëshirë të bëhen prindër. Po dasma e shumëpërfolur? Ende jo! DJ PM ishte i ftuar në emisionin “District”, ku...
  Sport25 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë e përfundoi rrugëtimin në Euro 2024, pasi arriti të arkëtojë vetëm një pikë në Grupin B. Përkundër se ishte...
  Lajme25 Qershor 2024
  Deputetja nga radhët e LDK-së, Vlora Dumoshi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtuetuese lidhur me rastin e shkarkimit të Kimete Gashi,...
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia e rajonit të Prishtinës me rekomandimin e prokurorit të shtetit ka iniciuar një hetim në drejtim të veprës penale “Ndërhyrje në...
  Vip25 Qershor 2024
  Meriton Mjekiqi dhe Ilnisa Agolli kanë qenë një nga çiftet më të komentuar në Big Brother VIP Albania 3. Ata u përfolën...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë të martën një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën prej 150 milionë dollarësh. Lajmi u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.