×
 • Lajme
 • Lajme

  Zgjerimi i Comoditës në SHBA: “Nap Queen Sleep”, krenaria e shqiptarëve

  FrontOnline
  30 Nëntor 2023

  Linjës së dyshekëve të gjigantit “Comodita” i është shtuar edhe një fabrikë prodhimi në ‘Tokën e Premtuar’.

  Pas eksportit rekord të viteve të fundit, prodhuesi lider kosovar ka hapur në Huston, Texas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe pikën prodhuese “Nap Queen Sleep”.

  Kapacitetet, planet dhe stafi që shumica e të cilit përbëhet nga vendas amerikanë, janë të vendosura në një hapësirë prej 24 mijë metra katrorë, ku përfshihet administrata, showroomi, hapësirat prodhuese si dhe magazina.

  Makineria ku operojnë mbi 35 punëtorë, nxjerr 400 dyshekë  “Made in Kosovo” për 24 orë me çmim të mirë e kualitet superior.

  Kujdes i veçantë i është kushtuar edhe shitjes, duke depërtuar në tregjet më të suksesshme online në SHBA, të cilët shiten në rrjetet gjigande të Amazonit, Walmartit, Targetit, etj.

  Asnjëra nga këto nuk ishte e vështirë, falë ndërlidhjes perfekte të prodhimit me tregtimin dhe punës së palodhshme, që e bëjnë këtë kompani krenari të shqiptarëve në Amerikë.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Apelit ka vendosur që Enver Sekiraqa të rikthehet në arrest shtëpiak, dhe të mos qëndrojë më nën masën e paraqitjes...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...
  Të tjera
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Prishtinë- Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i akuzuar për hedhje të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se edhe presidenti rus, Vladimir Putin, po të ishtë në krye të Qeverisë së Kosovës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.