×
Etiketë: cakaj
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka takuar homologun e tij gjerman, Michael Roth. Cakaj ka njoftuar se të dy kanë shprehur fuqishëm nevojën që Kosovën t’i liberalizohen vizat. “Shqipëria ka bërë...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka bërë të ditur përmes një postimi në porfilin e tij në Facebook, se për të dytin vit radhazi, në Ministria për Evropën dhe...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se Qeveria e Shqipërisë ka vendosur t’i japë mbështetjen e nevojshme financiare Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Punë të Jashtme dhe Çështje të Evropës i Shqipërisë, Gent Cakaj ka zhvilluar takim me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. “Folëm hollësisht për mbajtjen e mbledhjes së përbashkët ndër-qeveritare...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri Gent Cakaj, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shkup, zhvilloi një takim me kryetarin e BDI-së Ali Ahmetin. “Ai ka luajtur një...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Genc Cakaj, vazhdimisht ka qenë aktiv për të mbrojtur e përkrahur shqiptarët anë e kënd. Ndërsa tani ka theksuar se Qeveria e Shqipërisë pas shpërndarjes falas të materialeve...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, me të cilin ka biseduar për rëndësinë e jashtëzakonshme të...
Lajme04 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka thënë se marrëveshja ekonomike që u nënshkrua sot në Shtëpinë e Bardhë nga Kosova e Serbia, është një hap i jashtëzakonshëm drejt normalizimit të plotë...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, zhvilloi sot një bisedë telefonike me sekretarin e Përgjithshëm të BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi, menjëherë pas arritjes së marrëveshjes...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. “Le të jetë kjo ditë e faljes, sakrificës dhe e dashurisë, burim frymëzimi...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Ministrin e Shtetit për Punët e Jashtme të Mbretërisë së Arabisë Saudite, Adel bin Ahmed Al-Jubeir. Gjatë...
Lajme23 Korrik 2020
Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Jashtëm të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj, ka pritur në takim kryetarin e komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri. Në takim është biseduar për dialogun Kosovë-Serbi, derisa Cakaj e ka...
Lajme21 Korrik 2020
Ministri në detyrë për Punë të Jashtme dhe për Evropë, të Shqipërisë, Gent Cakaj, deklaroi se Gjykata Speciale është problem politik dhe spektri politik duhet të jetë i bashkuar si kundërvënie ndaj përpjekjeve që po...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.