Ekonomi

“Bonita” mbushet me turistë nga Kosova

“Bonita” mbushet me turistë nga Kosova
10:57 | 10 Korrik 2020

Njëri prej komplekseve hoteliere më të mira në Golem të Durrësit “Bonita”, ditëve të fundit është mbushur me turistë nga Kosova.

Çmimet e lira, kuzhina tradicionale e kombinuar me atë mediterane, pishina moderne, plazhi nder më të pastërtit në atë anë, mirëpritja e veçantë ka ndikuar direkt që ky kompleks turistik të shndërrohet në pikë pushimi për turistet e shumtë nga Kosova.

Ruzhdi Kurtishaj, pronar i kompanisë “Sharr Travel” thotë se qytetarët nga Kosova që rezervojnë pushimet me kompanitë “Sharr Travel” përfitojnë çmimet më të lira deri në 50 % zbritje.

Ai thotë se ky kompleks turistik ndër më të mirët në vend gjithnjë e me shumë është duke u shndërruar në pikë pushimi për turistet nga Kosova që dëshirojnë të kalojnë pushimet në bregdetin shqiptar.

“Ne kemi ofertat më të mira në treg. Për tre ditë qëndrimi, respektivisht 2 nate fjetje, me mëngjes dhe darkë në hotel, pishinë dhe çadra në plazh qytetaret duhet të paguajnë vetëm 70 euro” ka thënë më tutje ai.

Sipas tij, të gjithë qytetaret nga Kosova që rezervojnë pushimet përmes “Sharr Travel” përpos që arrijnë të kursejnë, ata njëkohësisht përjetojnë momente të pa harruara që nga nisja në Prishtinë e deri te kthimi në vendlindje.

Sipas tij, “Sharr Travel” ka në pronësi flotën më moderne të autobusëve në vend.

Ofertë e çmendur

2 ditë – 1 net – 35€
3 ditë – 2 net – 70€
4 ditë – 3 net- 105€
5 ditë – 4 net- 140€
6 ditë –  5 net – 175€
(Nisja të premten/ kthimi të dielen)

Çmimi përfshinë:

Akomodimin në Hotel Bonita
Mëngjesi dhe darka
Pishina
Çadrat ne plazh
Pijet, dhe shërbimet e tjera me rastin e udhëtimit

Nisjet dhe kthimet realizohen çdo ditë

Fëmijët nga 0-6 vjeç gratis
Fëmijët 6-12 vjeç 50%
Personi i tretë në dhomë 20% zbritje
Plus bileta kthyese 10€ për person
Cmimet janë valide deri me 15 Korrik
Cmimet janë për person në dhomë dyshe, treshe dhe katërshe

 Rreth ofertave të hoteleve na kontaktoni në:
044-049-038/610-015, 044/542-029, 049/344-260, 038/610-016, 038/610-017 ose na vizitoni në zyret tona:

 Prishtinë, Bulevardi Bill Klinton,
 Prishtinë, Rr. UÇK-së, afër komunës së vjetër,
Prizren, përballë stacionit të autobusëve,
Therandë, prapa stacionit të autobusëve

(a.s)

 

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera