×
Etiketë: turistë
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Bregdeti shqiptar është vizituar këtë vit nga 65% më pak turistë të huaj krahasuar me një vit më parë. Të dhënat i bëri publike INSTAT. Gjatë muajit korrik dhe gusht në Shqipëri kanë hyrë 963...
Lajme14 Shtator 2020
Prevalla llogaritet një ndër vendet turistike malore më të vizituara në çdo stinë të vitit në Kosovë. Por, që nga muaji mars, kur edhe u konfirmuan rastet e para me koronavirus në vend, numri i...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Enti Shtetëror për Statistikë në korrik të këtij viti ka evidentuar 75.591 turistë të cilët kanë realizuar 436.180 bujtje. Numri i turistëve në krahasim me korrikun e vitit 2019, është zvogëluar për 56 për qind,...
Bota/Rajoni01 Gusht 2020
Pandemi dhe turizëm, do të thotë edhe një sezon i vështirë për operatorët turistikë në Vlorë të cilët çdo ditë po përballen me humbje në financat e tyre. Edhe pse muaji korrik është në ditën...
Lajme20 Korrik 2020
Turistët vendas dhe ata të trojeve shqiptare, kryesisht nga Kosova, janë shpresa e vetme e operatorëve turistikë në Shqipëri. Ditën e shtunë kanë hyrë në Shqipëri përmes pikë-kalimit kufitar të Morinit rreth 15 mijë qytetarë....
Lajme20 Korrik 2020
Turistët vendas dhe ata të trojeve shqiptare, kryesisht nga Kosova, janë shpresa e vetme e operatorëve turistikë në Shqipëri. Ditën e shtunë kanë hyrë në Shqipëri përmes pikë-kalimit kufitar të Morinit rreth 15 mijë qytetarë....
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Qyteti shqiptar në Mal të Zi, Ulqini, është prej destinacioneve të pëlqyera turistike për qytetarët e Kosovës. Por për shkak të pengesave në kufi, pak kosovarë po pushojnë aktualisht në këtë qytet bregdetar. Dhe kjo,...
Ekonomi10 Korrik 2020
Njëri prej komplekseve hoteliere më të mira në Golem të Durrësit “Bonita”, ditëve të fundit është mbushur me turistë nga Kosova. Çmimet e lira, kuzhina tradicionale e kombinuar me atë mediterane, pishina moderne, plazhi nder...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Një grup turistësh nga Kosova, të cilët po vizitonin malin e Jezercës janë shpëtuar nga ndërhyrja e Forcave Ajrore të Shqipërisë, pasi kishim mbetur të bllokuar për disa orë. Ministria e Mbrojtjes bën të ditur...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Me hapjen e kufijve zonat turistike të vendit kanë pasur këtë të djelë më shumë gjallëri. Plazhi i Shëngjinit është frekuentuar më tepër se fundjavat e mëparshme. Sezoni turistik ka nisur në Shëngjin. Pushuesit nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.