Ekonomi

Bajrami takohet me drejtorin e Shoqatës së Bankave, merr përkrahje

Bajrami takohet me drejtorin e Shoqatës së Bankave, merr përkrahje
16:53 | 07 Korrik 2020

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka pritur sot drejtorin e Shoqatës së Bankave Petrit Balija me të cilin ka diskutuar për situatën ekonomike në vend, me theks të veçantë në sektorin bankar.

Bajrami e njoftoi drejtorin e Shoqatës së Bankave për angazhimin e Ministrisë së Financave dhe Qeverisë së Kosovës në adresimin e sfidave ekonomike dhe sociale të shkaktuara nga pandemia.

Ajo shprehu gatishmërinë e institucionit që drejton për të rritur bashkëpunimin me Shoqatën e Bankave të Kosovës dhe institucionet financiare me qëllim të zhvillimit të sektorit privat.

Balija falënderoi Ministren Bajrami për bashkëpunimin me sektorin bankar, veçanërisht Shoqatën e Bankave dhe ofroi përkrahjen e Shoqatës për Qeverinë e Kosovës për implementimin e Programit të Rimëkëmbjes Ekonomike.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera