Gjuha:
×
Etiketë: shoqatës
Ekonomi01 Tetor 2020
Kryeministri Hoti së bashku me ministrin Besian Mustafa kanë takuar drejtuesit e Shoqatës së Prodhuesve të Verërave në Kosovë “Enologjia”,transmeton Front Online. Në këtë takim Hoti shprehi përkrahjen e këtij sektori,duke përmendur kështu dyfishmin e...
Lajme29 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi të bërë në FB ka bërë të ditur se Parkingu Flamurtari (Te Santeja) dhe Parkingu ne Breg të Diellit te Qendra Tregtarë që janë menaxhuar...
Lajme26 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Shoqatës së Familjarëve të Heronjve dhe Dëshmorëve të para luftës së UÇK-së, me të cilët diskutoi rreth statusit të pazgjidhur për të plagosurit e viteve...
Lajme28 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, priti sot në takim drejtuesit e Shoqatës së Transportuesve të Kosovës, me të cilët bisedoi për gjendjen aktuale në këtë...
Lajme27 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka pritur në takim një delegacion të Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, me të cilët ka biseduar për gjendjen e këtij sektori të biznesit dhe vështirësitë...
Lajme24 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj me bashkëpunëtor ka vizituar sot shoqatën Handikos, ku u njoftua rreth gjendjes së personave me aftësi të kufizuara përgjatë pandemisë COVID-19, nga ku u zotua se do të ofrojë bashkëpunimin...
Ekonomi24 Korrik 2020
Sot Drejtori Ekzekuztiv i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës Sami Mazreku është pritur në takim nga Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi, ku është diskutuar lidhur me mundësitë e bashkëpunimit ndërinstitucional. Drejtor Ekzekutiv Mazreku ka njoftuar...
Ekonomi07 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka pritur sot drejtorin e Shoqatës së Bankave Petrit Balija me të cilin ka diskutuar për situatën ekonomike në vend, me theks të veçantë në sektorin bankar. Bajrami e njoftoi...
Ekonomi17 Qershor 2020
Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti ka pritur në takim udhëheqësen e Sekretariatit të Këshillit Kombëtar për Zhvillim Ekonomik, Lindita Daija dhe përfaqësuesit e Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, të udhëhequr...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.