×
Etiketë: përkrahje
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci bashkë me stafin e tij ka pritur në takim Ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuqi. Kryetari Lladrovci në këtë takim shpalosi projektet me rëndësi për qytetarët, si...
Lajme30 Shtator 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa u takua me përfaqësuesit e shoqatave bujqësore ku u shtruan çështje me të cilat po përballen fermerët. Me këtë rast, ministri Mustafa u zotua se ministria...
Lajme21 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka pritur sot në takim drejtuesit e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës me të cilët ka diskutuar për problemet e këtij sektori dhe mundësinë e lehtësimit të msaave....
Lajme20 Shtator 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, gjatë ditës së sotme ka taktuar disa blegtorë dhe përpunues të qumështit. Në këto takime është diskutuar për masat që po merr Qeveria drejt zgjidhjes së...
Ekonomi18 Shtator 2020
Nerona Bajgora, pronare në një nga dyqanet e Prishtinës, thotë se pandemia ka ndikuar jashtëzakonisht keq në biznesin e saj dhe puna që po bëhet nuk po u siguron fitim e madje as mbulim të...
Lajme16 Shtator 2020
Ekipi dialogues i Kosovës në procesin e negociatave me Serbinë mund të pësojë ndryshime të vogla. Dy ministrat e AAK-së, ai i Drejtësisë, Selim Selimi, dhe ajo e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj, me gjasë...
Ekonomi12 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Tahiri, ka thënë se ka marrë përkrahje nga Drejtoresha e Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor, Linda Van Gelder, të cilën e ka takuar në Vjenë. Ai ka thënë se Banka Botërore...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po vazhdon takimet e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai është takuar edhe me kryeshefin e Korporatës Amerikane për Financim Zhvillimor, Adam Boehler, shkruan lajmi.net. Kryeministria ka njoftuar...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në vizitën e tij në Washington ka takuar edhe Sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo, raporton Gazeta Express. Hoti ka thënë se në takimin me Pompeon ka marrë urime nga ai për...
Lajme31 Gusht 2020
Trafot e KEDS-it, tani do të kenë pamje tjetër, pasi që ato janë shëndrruar në vepra arti. Shërbimet e Shpërndarjës së Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ,  e ka mbështetur projektin Art n’trafo që po...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Për disa ditë me radhë, pakënaqësia ka shpërthyer midis qytetarëve të Bjellorusisë, të cilët kanë ngritur zërin e tyre kundër regjimit të presidentit aktual Aleksandar Lukashenko. Sipas medieve të huaja, ata nuk duan të heshtin...
Lajme24 Gusht 2020
Përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK) pritën në takim ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Në këtë takim është diskutuar rreth rimëkëmbjes ekonomike, mungesa së ligjeve të harmonizuara me njëra - tjetrën...
Lajme19 Gusht 2020
Komisioni për vlerësimin e dëmeve në bujqësi në Komunën e Obiliqit ka filluar sot punën për vlerësimin e dëmeve të shkaktuara si pasojë e vërshimeve të fundit në këtë komunë. Në një njoftim për media...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.