×
 • Lajme
 • Lajme

  Autoambulanca, donacion i Kosovës arrin në Bujanoc, por Komuna s’mund t’ia vendos logon e shtetit që s’e njeh Serbia

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Autoambulanca e siguruar me anë të donacionit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, nga sot do të jetë në shërbim të qytetarëve të Komunës së Bujanocit, kështu ka shkruar kryetari i komunës së Bujanocit,Shaip Kamberi.

  Ky donacion sot është vendosur para hyrjes kryesorë të objektit të komunës së Bujanocit dhe përfaqësues institucional kanë bërë edhe fotografi para kësaj autoambulance që do të jetë në shërbim të  shtëpisë së shëndetit në Bujanoc, transmeton Titulli.com.

  “Falënderoj të gjithë ata që qëndruan pranë qytetarëve të Komunës së Bujanocit dhe që ndihmuan përballjen me pandeminë. Faleminderit Kosovë, faleminderit Albin”, është shprehur Shaip Kamberi.

  Qeveria në detyrë e Kosovës përmes një vendimi më 23 prill ka ndarë 200 mijë euro komunës së Bujanocit për të përballuar situatën me COVID-19 .

  Nga ky buxhet komuna e Bujanocit përveç tjerash kishte ndarë 6 milion dinarë për blerjen e një autoambulance të përgatitur me të gjitha pajisjet e nevojshme për transportimin sa më të sigurt të pacientëve të sëmurë, donacion që do t’i dhurohet shtëpisë së shëndetit në Bujanoc.

  Duke i pasur parasysh raportet Kosovë-Serbi për institucionet komunale dhe shtëpinë e shëndetit do të mbetet sfidë vendosja e logos së donatorit (nga populli i Kosovës)  në autoambulancë ngjashëm sikur në donacionet që ka pranuar më herët komuna e Bujanocit. /Front Online/

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Lajme18 Qershor 2024
  Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut...
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e ka mohuar se ka një përçarje të raporteve me presidenten e vendit,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministria e Jashtme gjermane po përshpejton me shpejtësi procedurat e vizave për punëtorët e kualifikuar të nevojshëm për ekonominë, tha Ministrja e...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua në Bernë, me ministrin e Drejtësisë dhe Policisë të Zvicrës, Beat Jans, me të cilin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.