×
Etiketë: smund
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka folur në seancën e parë ndaj tij në Gjykatën Speciale. Ai ka thënë se nuk e njeh këtë gjykatë, të cilën e ka quajtur me afat të...
Lajme28 Shtator 2020
Gazetari Baton Haxhiu thotë se ishte Vjosa Osmani ajo që i dha fitoren Vetëvendosjes në zgjedhjet e fundi. Sipas tij, në tërë fushatën zgjedhore diskursi i saj nuk ishte fitues, por në funksion të partisë...
Lajme27 Shtator 2020
Kandidatët për patentë shofer nuk mund të hynë në test praktik, Ministria e Infrastrukturës thonë se po punohet. Kjo për arsye që personat që i testojnë apo ekzaminerët janë pa kontrata pune. Përderisa kandidatët e...
Lajme26 Shtator 2020
Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizje Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka shkruar se Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka dekaluar se për postin e Presidentit duhet të flasë me VV-në ose Partinë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka paralajmëruar se nëse Bashkimi Evropian nuk stabilizon Ballkanin dhe nuk e zgjidh çështjen e Kosovës dhe Serbisë, nuk do të mund të konsiderohet si forcë gjeopolitike. Në një...
Lajme14 Gusht 2020
I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka bërë të ditur se udhëheqësit e Kosovës e Serbisë do të takohen në Shtëpinë e Bardhë për bisedime më 2 shtator. Lidhur...
Lajme07 Gusht 2020
Një pjesë e repartit të Gjinekologjisë në QKUK është vënë në shërbim të pacientëve me COVID-19. Por, nga ky vendim janë shqetësuar shtatzënat që janë në spital pasi frikësohen se mund të infektohen bashkë me...
Front TV05 Gusht 2020
Ministri i Nisma-s, Vesel Krasniqi i është kundërpërgjigjur kritikave të kreut të AAK-së dhe partnerit të koalicionit, Ramush Haradinajt, pasi ky i fundit, mbrëmë në televizionin publik, dha shenja se koalicioni mund të prishet nëse...
Front TV04 Gusht 2020
Ish-deputetja e LDK-së dhe tani anëtarja e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie, Melihate Tërmkolli në një intervistë për Front Online ka kritikuar kabinetin qeveritarë të udhëhequr nga Avdullah Hoti duke thënë se përbërja nga...
Lajme28 Korrik 2020
Edhe Milaim Zeka ka folur për incidentin e sotëm në Kuvendin e Kosovës mes deputetëve të VV-së dhe atyre të LDK-së. Ish-deputeti me anë të një postimi në Facebook ka sulmuar Vetëvendosjen, duke thënë se...
Lajme27 Korrik 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka shkruar pas rritjes së numrit të rasteve të konfirmuar me COVID 19 në Kosovë. Në një shkrim në Facebook, Mustafa ka thënë se e ka brengosur rritja e numrit...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se hulumtuesit janë duke bërë përparim të mirë në zhvillimin e vaksinës kundër koronavirusit, porse përdorimi i saj i parë nuk mund të pritet deri në fillim të vitit 2021....
Lajme13 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka kritikuar ministrat e Qeverisë Hoti në seancën ku u votua për rishikimin e buxhetit, raporton Gazeta Express. Osmani ka thënë se ministrat nuk janë duke u përmbajtur rregullave të caktuara për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.