×
 • Lajme
 • Lajme

  Zyrtari i CDU-së: Serbia kërkon territore, s’mund të ketë marrëveshje

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka bërë të ditur se udhëheqësit e Kosovës e Serbisë do të takohen në Shtëpinë e Bardhë për bisedime më 2 shtator.

  Lidhur me këtë lajm ka reaguar këshilltari politik gjerman në partinë e Angela Merkel, Martin Henze, i cili shprehet se “Nuk mund të ketë marrëveshje me Serbinë, pasi ajo kërkon vetëm kthim të territoreve”, transmeton Standard.

  Nuk mund të ketë marrëveshje me Serbinë, ajo kërkon kthim të territoreve. Nuk dëshiron të bëhet anëtare e BE-së, pasi kjo është e lidhur me anëtarësimin në NATO. Rruga e vetme e Kosovës është anëtarësimi në BE. Rama i ka zgjatur dorën Serbisë, kjo është tradhti,- shkruan Henze në një postim në Twitter.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi përmes një shkrimi në “X” ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Forumin Ballkanik të...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka përshëndetur marrëveshjen mes KEDS-it dhe Elektroseverit. Ajo ka thënë se ky hap...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë ka konfirmuar ndalimin e personit të katërt, i cili dyshohet se është i përfshirë në vrasjen e Liridona...
  Të tjera
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me degë, ka takuar sot strukturën e asaj...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Edhe Vladimir Radivojeviq i njohur si  “Mami” është në Listën e Interpolit së bashku me Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, babai i Naim Murselit, të dyshuar për vrasjen e Liridona Ademajt, në emisionin Kojshia Show, e ka konfirmuar se ka...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Shtatë persona, dy nga Ohri dhe pesë nga Shkupi, dy prej të cilëve të mitur, janë helmuar nga klori në pishinë të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.