Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Zeka: VV s’mund të jetojë pa incidente, Fitore Pacolli është “kullojsë” e rrugaçërisë

  FrontOnline
  28 Korrik 2020

  Edhe Milaim Zeka ka folur për incidentin e sotëm në Kuvendin e Kosovës mes deputetëve të VV-së dhe atyre të LDK-së.

  Ish-deputeti me anë të një postimi në Facebook ka sulmuar Vetëvendosjen, duke thënë se kjo e fundit s’mund të jetojë pa “fyerje, provokime e inskenime të incidenteve”.

  “Levizeja VV, nuk mundet me jetu pa incidente, pa provokime, pa sharje, pa fyerje, e sidomos, pa inskenime te incidenteve. Keta jetojne me komentete e rrugaçerise te mahallave primitive, qe neper komentete e tyre me thane: – A e pate qysh ja ftohen ministres?! A e pate more, edhe Kujtim Shales ja ftofen!”,  ka shkruar ai.

  Madje Zeka ka sulmuar edhe deputeten e këtij subjekti, Fitore Pacolli, duke e quajtur “kullojsë të rrugaçërisë”.

  Postimi i plotë:

  Rreth incidentit ne Parlamentin e Kosoves

  Levizeja VV, nuk mundet me jetu pa incidente, pa provokime, pa sharje, pa fyerje, e sidomos, pa inskenime te incidenteve. Keta jetojne me komentete e rrugaçerise te mahallave primitive, qe neper komentete e tyre me thane: – A e pate qysh ja ftohen ministres?! A e pate more, edhe Kujtim Shales ja ftofen!

  Fitore Pacolli eshte sedilla dhe kullojsa e rrugaçerise te sektit fetar, qe quhet VV. Ky djaloshi i ri, paska qene ne trajnime te ai koka e rrugaçeve, Fisnik Be Ismajli. Ky po pretendon qe Kujtim Shala e ka sulmuar fizikisht. Ma perpara e kish hanger ndonje flakaresh nga Time Kadrijaj, se sa nga profa i nderuar. Çka kane me ba keta te VV-se perpos me kriju skena te tilla, jo per diçka, po thjeshte me u lavdru qe “ja kane ftofe dikujte”!!!.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, situatën në veri të Kosovës në javën e shkuar e vlerësoi si serioze dhe, sipas...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku e ka vlerësuar aventureske qasjen politike të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti gjatë muajve të fundit. Kërkesat...
  Lajme02 Qershor 2023
  Numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Krahasuar me vitin shkollor 2008/2009,...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.