Lajme

Osmani i kërkon ministrave distancë sociale: S’mund ta vazhdojmë seancën ndryshe

Osmani i kërkon ministrave distancë sociale: S’mund ta vazhdojmë seancën ndryshe
15:20 | 13 Korrik 2020

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka kritikuar ministrat e Qeverisë Hoti në seancën ku u votua për rishikimin e buxhetit, raporton Gazeta Express.

Osmani ka thënë se ministrat nuk janë duke u përmbajtur rregullave të caktuara për t’u mbrojtur nga përhapja e pandemisë.

Ajo ka thënë se nuk mund të vazhdojë seanca tjetër nëse ministrat nuk i respektojnë rregullat.

“Kërkesa për distancë vlen edhe për ministra, nuk mund ta vazhdojmë seancën nëse edhe Qeveria nuk i respekton rregullat. Ka karrige të mjaftueshme për secilin”, ka thënë Osmani, raporton Front Online.

 Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera

Të tjera