×
 • Bota/Rajoni
 • Auto
 • Auto

  Apple do t’i prodhojë 75 milionë telefona iPhone me 5G këtë vit

  FrontOnline
  01 Shtator 2020

  Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, ka kërkuar nga furnizuesit e vet që t’i bëjnë gati së paku 75 milionë telefona iPhone me rrjetin 5G për këtë vit, bashkë me modelet e orës së mençur Apple Watch, një model të ri të tabletit iPad Air dhe një tablet më të vogël, të quajtur HomePod.

  Kompania pret që dërgesat për këtë gjeneratë të telefonave të arrijnë në 80 milionë brenda vitit 2020, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express.

  Apple po synon që t’i hedhë në treg katër modele të reja të telefonave iPhone muajin e ardhshëm. Këto modele do ta kenë rrjetin 5G, një dizajn më ndryshe dhe më shumë zgjedhje për madhësinë e ekranit, raporton Bloomberg.
  Kjo kompani është gjithashtu duke e përgatitur një iPad Air të ri, dy versione të reja të orës Apple Watch.

  Përpos këtyre pajisjeve, raportohet se kompania e njohur është duke zhvilluar edhe një model të ri të televizorit Apple TV, ndonëse ai mund të mos jetë i gatshëm për treg deri vitin e ardhshëm.

  Megjithatë, zyrtarët e kësaj kompani nuk i janë përgjigjur kërkesës së agjencisë Reuters për koment në lidhje me raportimin për përgatitjen e modeleve të reja.

  Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kandidati për president i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot theksoi se ka marrë informacione se lufta në lindjen e Mesme mund të...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  "Trashëgimia e Roberto Cavallit do të jetojë përmes artit të tij, krijimtarisë së tij dashurisë për natyrën, kafshët dhe nëpërmjet familjes së...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë momenter nga pritja që i është bërë në Pallatin Elysee në Paris, ku u prit...
  Të tjera
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë momenter nga pritja që i është bërë në Pallatin Elysee në Paris, ku u prit...
  Lajme12 Prill 2024
  Sibel Halimi, drejtoreshë të Kulturës në Komunën e Prishtinës, ka reaguar për vrasjen e një gruaje sot në Ferizaj. Ajo në një...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Rreth 40 lëshime raketash janë identifikuar duke kaluar nga Libani, tha ushtria izraelite. Në një postim në Telegram, Forcat e Mbrojtjes së...
  Lajme12 Prill 2024
  Në shenj revolte dhe reagimi për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj, Kolektivi Për Mendim dhe Veprim Feminist, të hënën në orën 17:30...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur sot në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj,...
  Lajme12 Prill 2024
  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.