×
Etiketë: vit
Sport29 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi deklaroi sot se ndërtimi i stadiumit kombëtar është një projekt i kushtueshëm dhe se duhet të shihet një zgjidhje nëse do të ndërtohet në këtë fazë apo...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Gruevski dhe Janakieski shpallen fajtorë për rastin “Shuplakat”.Gruevski dënohet me një vjet e gjysmë burg, derisa ish ministri Mile Janakieski dënohet më një vjet burg me kusht, në rast se në katër vitet e ardhshme...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sipas një hulumtimi të gazetës së famshme amerikane, “The New York Times”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin kur është zgjedhur në pozitën më...
Kronika27 Shtator 2020
Një nga rastet e dhunimit që kishte ndodhur në Drenas e ku të përfshirë kishin qenë një mësimdhënës e një polic, nuk po trajtohet me seriozitetin e duhur. Madje për një vit janë mbajtur vetëm...
Front TV25 Shtator 2020
Askush nuk e di nëse do të ketë apo jo zgjedhje këtë vit. Por, në rast se ndodhin, dikush,  veçse e ka ndarë mendjen se kë do ta votojë në to. Madje jo veç ai....
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati ka deklaruar se nuk do të tërhiqet nga reformat e ndërmarra në arsim, ani pse një shtyrje prej një viti të zbatimit të kësaj reforme po e kërkon...
Lajme22 Shtator 2020
Të hënën është nënshkruar marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës për nxitjen e investimeve,e ku zyrtarët amerikanë kanë premtuar mbi 1 miliardë dollarë investime për projektin e “Autostradës së paqes”, hekurudhave dhe...
Ekonomi21 Shtator 2020
Drejtori i Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, përmes një shkrese i është drejtuar Avokatit të Popullit të Republikës së Kosovës, Hilmi Jasharit, nga i cili ka kërkuar inicimin e procedurës për ndryshimin dhe...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
21 shtatori i vitit të kaluar pati shqetësuar gjithë Shqipërinë. U dëgjuan 25 lëkundje të tokës, të njëpasnjëshme. Si pasojë e këtij tërmeti u ndryshuan jetët e shumë familjeve. Shumë njerëz humbën jetën, të tjerë...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka thënë se me investimet amerikane të premtuara në Marrëveshjen e Uashingtonit do të ndërtohet edhe autostrada e Merdares. Ai ka thënë se në bazë të seriozitetit që kanë treguar...
Lajme19 Shtator 2020
Në mars të vitit 2019, Kuvendi i Kosovës kishte miratuar Ligjin që ndalon funksionimin e bizneseve të lojërave të fatit për 10 vitet e ardhshme, duke shfuqizuar edhe Ligjin e deriatëhershëm për lojërat e fatit....
Lajme19 Shtator 2020
Qendra e Studentëve të Universitetit të Prishtinës ende nuk ka marrë ndonjë vendim lidhur me hapjen e konkursit për pranim në konvikte shkaku i situatës epidemiologjike në vend, ka thënë drejtori i Qendrës së Studentëve...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.