×
 • Lajme
 • Lajme

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë

  FrontOnline
  04 Prill 2023

  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike (KEDS) njofton se për shkak të erërave të forta dhe reshjeve të borës ka bërë që të shkaktohen dëme në rrjetin elektrik.

  Sipas KEDS-it, disa zona kanë mbetur pa rrymë, por se ekipet janë në terren për ta kthyer në normalitet furnizimin e rregull me energji elektrike.

  “Si pasojë e erërave dhe reshjet së borës që përfshinë gjatë natës tërë Kosovën, janë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik”, thuhet në njoftim.

  “Disa dalje elektrike tashmë janë jashtë funksionit dhe, pavarësisht kushteve të vështirësuara për punë në terren shkaku i erës dhe borës që po vazhdon të bie edhe sot, ekipet e KEDS-it ndodhen në terren dhe janë të përkushtuara që ta kthejnë në normalitet furnizimin e rregullt me energji elektrike”, përfundon KEDS.

  Njoftimi i plotë nga KEDS:

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shtator 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, tha sot në Beograd se sulmi terrorist ndaj Policisë së Kosovës në Banjska është një “ngjarje...
  Lajme26 Shtator 2023
  Dëshmitari i 27-të në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit në Dhomat e Specializuara të Kosovës e...
  Kronika26 Shtator 2023
  Një person në fshatin Korishë të Prizrenit ka raportuar në polici se persona të panjohur me përdorim force kanë depërtuar në objekt,...
  Të tjera
  Lajme26 Shtator 2023
  Motra e njërit prej të arrestuarve nga Policia e Kosovës gjatë aksionit në Banjskë të Zveçanit sot ka qëndruar para pallatit të...
  Ekonomi26 Shtator 2023
  Dërgesat e parave nga mërgata kosovare kryesisht nga Gjermania vazhdojnë të mbeteten ndihma kryesore për shumë familje. Vetëm deri në fund të...
  Lajme26 Shtator 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave në Abri të Epërme, në nderim...
  Bota/Rajoni26 Shtator 2023
  Parlamenti turk do të mbajë premtimin dhe do të ratifikojë kandidaturën e Suedisë për NATO-n nëse administrata e presidentit amerikan Joe Biden...
  Lajme26 Shtator 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka takuar sot juristët eminent nga Këshilli i Evropës...
  Vip26 Shtator 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Xhensila Myrtezaj, është në pritjen e ëmbël të fëmijës së dytë. Ajo dhe bashkëshorti i saj, Bes Kallaku,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.